» Poradna » Windows (a jiné OS)

Smazaná složka se stále zobrazuje

Dobrý den,mám takový problém. Před nějakou dobou jsem se pokusil vymazat nějaké zbytečné soubory a složky z plochy. Všechny se smazaly v pořádku, až na jednu.Tato jedna složka se na ploše stále zobrazuje (i přes to, že se tváří jako smazaná) a proto s ní nejde nic dělat. Když jí chci smazat, Windows už jí nemůže najít (jako by tam nebyla). Používám Windows 10.Budu rád za jakékoliv rady.Předem díky.

Odpovědi na otázku

Co je to za slozku?Cim ji hledate?At uz hledate cimkoli, mate zapnute zobrazovani skrytych a systemovych souboru a cinite tak s pravy administratora?

Je to nějaká složka, ve které byly fotky. Při smazání se z ní fotky odstranily, takže teď už ve složce absolutně nic není a jako její velikost to ukazuje 0 bajtů. Hledám ji normálně přes windows explorer, je na ploše. Nemůžu s ní nijak manipulovat, přesunout do jiného umístění, skrýt a ani smazat.Jenže ono je to zajímavé v tom, že ostatní složky se v pořádku smazaly, a i teď smažou. Tato je jediná.Zkoušel jsem ji smazat i přes Total Comander, ale ten při pokusu vždy spadne.Administrátorská práva mám - je to jediný uživatelský účet na tomto PC.

Smazaly - tzn. nezobrazují se

Další fatální chyby admina:1) V účtu s admin právy se nepracuje!2) Chybí pracovní profily.3) Údržba NTFS je kriticky zanedbaná => v NTFS se začínají hromadit (zatím opravitelné) kritické chyby.

+ na Plochu se nic nekládá

Zkuste nejaky vhodny "mazac", treba https://www.malwarebytes.com/fileassassin/ . Reseni z prikazove radky by bylo narocnejsi.

Zkusím, díky.

Fileassassin maže jenom soubory, složku smazat nemůžu - vyzkoušeno. Zkusím ještě najít něco jiného.

Pomocí live linuxu už jsi to mohl mít za tu dobu 100x smazané....

1) Primární chyba BFU:Knihovna Desktop (Plocha) slouží k ukládání linků, ne složek nebo dokumentů.Dokumenty se překvapivě ukládají do knihovny Dokumenty.2) Další neznalost BFU:Plocha BFU zobrazuje také linky z knihovny Public, ke kterým nemá BFU přístup pro zápis => nemůže je vymazat.Co s tím?1) Pokud Ti to vadí, přihlas se do admin účtu a zobraz/uprav stav Desktopu z obecného profilu Public.2) Prostuduj si základy OS WNT 6. řady, především práci s knihovnami:http://www.topvision.cz/data/files/pdf-seminare/m...

1. to či je na ploche .jpeg, alebo .lnk je pre tazateľov problém jedno. Za tých 100r by si na to mohol prísť. Problém nie je v tom čo na ploche má2. aké?

radit BFU používání knihoven je jako dávat dětem zápalky

chkdsk c: /f zkus opravit, urciite ti neco najde a opravi. Nejake rejstriky ci jine kraviny na NTFS jsou chybne. Mozna v te slozce mas treba nejaky soubor zkryty nulove hodnoty, ktery nevidis, a proto nejde smazat slozka, ktera obsahuje skryte soubory.

Ak nepomôže, linux a nemá žiadne obmedzenia

Jestli i tak nepujde přes linux, může být HDD drbnutý.

Zkusím to

Zkusím a dám vědět.

"Windows has scanned the file system and found no problems.No further action is required."Nic nenašlo

Otevři- vlastností složky, přejdi do rozšířených nastavení, přejdi na kartu vlastník, přiřaď vlastnictví sobě (nebo skupině Administrator), vše potvrďit a všechna postupně otevřená okna se zabezpečením slozky zavří (to je důležité!). A nyní znovu, do rozšířených vlastností, přidej plné řízení sobě (nebo skupině Administrator), vše potvrď a pozavírej. A nakonec složku smaž.Adios!

Furt dookola, zložka môže byť moutnutá. V tomto prípade sa stáva, že nemusí pomôcť jej zmazanie natvrdo pod Linuxom. Po reštarte ju máš znovu. Chce to viac znalostí.