» Poradna » Mobily

Smartphone jako autokamera

Zdravím, máte zkušenosti s používáním smartphonu jako autokamery ? Je hodně poznat rozdíl v šířce záběru / stabilizaci obrazu ? Kolik MPx je tak vhodné, aby se dala přečíst spz i na větší vzdálenost ? Nějaké tipy na dobré modely ? :)

Odpovědi na otázku

Řešil jsem stejnou otázku, a vyřešil jsem to naprosto jednoduše. Vyzkoušel jsem to. Jelikož nevím co máš za smartphone, jakou má kameru, atd. takže ti moc neporadím. s Iphone 5s, kvalita dobrá, není to ale zařízení specializované na tento typ užití. Kup si GoPro.

GoPro je na tohle zbytečně drahé. Ale Xiaomi má něco podobného za velmi slušnou cenu a kvalita za ty prachy prý výtečná.

Mobily obecně mají dost malou šířku záběru. V porovnání s tím jsou skutečné autokamery mnohem širokoúhlejší a něco se do záběru aspoň vejde Navíc autokamery většinou mají možnost napojení na spínací skříňku a umí se samy spustit po nastartování. Myslím, že nechceš muset na to pořád myslet

Dobrý den, snažím se vypátrat jak vyuzitstarsi smartphone jako monitor pro zadní kameru na obytňáku. Poradíte mě někdo??? Děkuji.

V případě, že budeš používat smartphone jsi limitován tím, že nic jiného s telefon dělat nebudeš moct. Další z otázek je úložiště. Smartphone, který používáš k práci a chceš využívat k natáčení, je potřeba se zamyslet nad velikostí úložiště telefonu. Samozřejmě i v případě, 8GB úložiště, ze kterého je použitelných tak 4, lze nahrát několik hodin záznamu, ale každodenní mazání, (ukládání zvlášť na disk, je zbytečné) rozhodně bych doporučoval kameru na to uzpůsobenou. Cena se pohybuje v rozmezí 1500 - 2500 kde se dají pořídit slušné kousky. S GoPro to bylo s nadsázkou

Se specializovanou aplikaci se o uloziste nemusis starat. Obcas Pouzivam CarCam (https://itunes.apple.com/us/app/car-camera-dvr.-da... ) a jsem vcelku spokojen. K tomu, k cemu to ma slouzit to staci. Jiste pokud bych si chtel tocit svoje prasarny (jak je na YT stale casteji videt), sel bych do lepsi. :)