» Poradna » Počítačové sítě

Smart tv nevidí nas

Pěkný den,pořídil jsem si novou smart tv (samsung ue55j6282). Nyní se chci připojit z této tv do složky s video soubory, ale tv nas vůbec nevidí. Nas je Synology ds115j . tato je připojena kabelem k routeru. K routeru je rovnež připojen tv. A to jak lan kabelem. Tak se k němu mohu připojit pomocí wifi. Tv mi hlásí připojení k routeru (síti) v pořádku. Stejně tak se normálně dostanu z pc (připojené na router kabelem) do nasu a mohu jej procházet. Nevíte, kde by mohl být problém, či jak se nejjednodušeji připojit z tv na nas. Dříve už jsem normálně složku video pro svou starší tv používal a filmy přehrával.

Odpovědi na otázku

Jseš si jistý, že TV umí připojení přes SMB/CIFS? Některé umí přehrávání jen přes DLNA.

Ne některé, ale (bohužel) většina.Bude si muset na NASu zprovoznit nějaký mediaserver.

Nevim jestli je to aktualni, ale me pomohlo snizit interval SSDP pro ohlasovani v medialnim serveru co ma primo synology jako balicek