Slušné GPU za ne moc velké peníze se zdrojem 500W?

Ahoj, mám zdroj zdroj Zalman ZM500-LX 500W(84% účinnost) a zajímá mě, kterou grafiku by jste mi doporučili. Mě napadly tyto:R9 270XGTX 960.. za stejnou cenu 960 se dá sehnat ale i R9 280, která ji rozdrtí na kousky, ale musel bych už kupovat nový zdroj(a to nechci, když mám nový pc ani ne týden, ale), protože jsem nechtěl mít až tak velkou rezervu. Poradíte, která je nej? Ještě mě napadla HD 7870(vychází z ní R9 270X), taky není špatná a dá se na tom hrát i GTA V. Napište jakoukoli grafiku, ale přes 6K nejdu. Nemusím hrát nejnovější hry na ULTRA, ale i když u The Division bych to chtěl :O.V novém pc mám zatím přendanou grafiku ze staršího a něco to zatím stačí :).

Odpovědi na otázku

OPRAVA:*bez "ale" v závorce*"na něco to zatím stačí"

Panebože, nemám zdroj, ale mám pc, který jsem si postavil a běží. DAT UR LOGIC YOU DUMBASS.

Jasně, logický hošíčku nezačátečníku studující IT, na hovadiny jste se neváhal "ptát", pokud to lze vůbec za dotazy považovat, ale na nejdůležitější komponentu jako naschvál ne. To je zajímavé, že by: "...Btw, nejsem začátečník, studuji IT na elektro průmyslovce..." - ztopořené tzv. "zdravé" sebevědomí?

Protože GPU si chci kupovat později, tak proto jsem se na to ptal po delší době -_-. Stejně si ji nejdřív koupím za 2 měsíce.

960ka je tedka top. Je na tom +- stejne/lip jak R9 280ka. Ma mensi spotrebu a lepsi ovladace. Jdi do ni.

Díky za odpověď :)

Ano, je tu šance, že ta jeho onálepkovaná pyrotechnická hračka nespustí.

Zakomplexovaný idiot

To je omyl ač se to nezdá.

TOP v čem? Ve spotřebě? Ano.To je tak jediné v čem je top.Na kost ořezaná karta má co dělat aby se vyrovnala více jak dva roky staré R9 280.Smutné,navíc už teď má občas nechutné propady min. FSP.Nebude to tou super sběrnicí?A zpět k otázce.Za dva měsíce bude na dohled nová řada AMD,chudinka jménem 960 bude muset jít z cenou dolů...

Nesouhlasim - amd bude na computexu 1.-6.6.2015, tak kde beres ty dva mesice?Nova rada amd neni vubec nova, tady mas nejake info: http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/...

R9 280 se objevila pred rokem, to za prve. A pokud na "kost ořezaná karta" konkuruje "neorezane plnodnotne", asi bych se zamyslel, jak je to mozne.

Pokud to mas tyden - opravdu to nechces vratit a poridit zdroj bezne kvality, namisto pseudozdroje, ktery pro zalman vyrabi Hui Cheng Electronic Technology ?? - vzdyt to nema ani bronze ucinost (http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page1530.htm) a zaruka je tam jenom 2 rokyPodle meho nazoru jsi nerozvazny blazen, nebo ti ten zdroj radil nekdo s nickem Dr.Šáhlá, Dr.N64 nejake podobne "individulum"...K GPU - k tomu zdroji chces opravdu tu nejmene narocnou kartu, takze 960 je rozhodne lepsi volba nez AMD.

"...Fortron, Noctua, Corsair zdroj cca 450-500 W..." - to tam zatím chybí: http://www.zive.cz/poradna/pc-sestava/sc-20-... .Radilo ztopořené zdravé sebevědomí.

ms -> vim jaky mas postoj ke Corsair, presto by me zajimalo, (zda nemas odkaz na rozebirani jednotlivych zdroju na soucastky a hodnoceni jejich kvality a celkoveho provedeni - v jednom vlaknu mi to nekdo posilal a nevim jestli jsi to byl ty, nebo nekdo jiny?) jak bys hodnotil CX750 V2 ? prece jenom 5 let zaruka a cenu 2,4k,- ve srovnani s S12G 650 je to usetreny 1k,- coz uz neni malo...

a nebo takovym Seasonic SS-620GM2 Evo 620W - ten ma taky 5 let zaruku za cenu 2,6k,-

K nálepkovačům mám nedůvěru. Obvykle se šetrí tam, kde se nemá. Třeba oblíbené je strčit na primár jeden kvalitní kondenzátor, ale všude jinde jsou pak už šunty. Co s tím provedou markeťáci, to si lze domyslet.http://www.hardwaresecrets.com/http://diit.cz/ - i když k testům lze mít výhrady.http://www.hardocp.com/article/2015/01/21/corsai... ...Největší potíž je, najít, kdo to doopravdy vyrábí.

http://1url.cz/EXQEMáš tu vnitřek, názor?

Nechci a ani nemohu, protože bych ho musel vrátit tak, jak jsem ho dostal a to už nejde. Ten zdroj si lidé chválí. Heureka top 19, Alza skoro 5 hvězdiček. Kladné recenze, mnoho ochran jako proti přepětí atd, takže pc mi to nezničí. Efektivita taky není špatná, protože jeden člověk se o ní mínil na Heurece a tady třeba píšou, že patří do Bronze kategorie.http://www.pc-specs.com/psu/Zalman/Zalman_ZM500-L...

ano jinej gang od kud si spadnul si z vyšně kde rostou brambory nebo si přiletel na vlaštovce z marsu?:Dkdyž daš svou p.r.d.el na heureku taky tam budeš miít hvězdičky a od zakazniku hodnoceno kladně a jeden zaporně protože sis ji neoholil:DDDDted važně nekoukej na stupido heureku koukej na fora kde jsou zkušenosti z danym produktem čti recenze a testy nejlepe od extrahardware nebo i tu na živě,ajtaku z buřivoje:D

Určitě 960ku a nový zdroj (nějaký 500W Seasonic). A nechat to sestavit někým kdo tomu rozumí, ty se v ničem nešťourej, protože nevíš, která bije.

Co jsem neudělal nejlépe je koupě zdroje. Zbytek je pro mě výborný, na nové hry bohatě stačí, takže bohužel jen ty netušíš, která bije. Víš, já nespadl z nebe s vědomostmi a někdo to prostě udělá na první pokus lépe a někdo zas hůř, jenomže to ty nepochopíš.

Urcite GTX960. MSI nebo Asus.Skoda toho spatne zvoleneho zdroje. Ja bych ho v sestave urcite nenechaval..

V čem je tak špatný? Bronz ocenění je, má OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, tak nevidím problém. Dostatek větví pro napájení + jsou dlouhé a má tam ještě kolem těch kabelů síť. Nemohu si pomoct, ale ty vaše doporučované zdroje jsou lepší max tak 1 funkci navíc a kvůli tomu nebudu platit 600 stovek navíc.

Znas heslo: "Nejsem tak bohaty, abych si mohl kupovat levne veci." ?Oceneni na heurece top xy, pocet hvezdicek v eshopech - je nesmysl se ridit podle techto pseudoukazatelu...Najdi nekde test toho zdroje, kde provadeji stress testy, rozbor konstrukce a rozlozeni soucastek a jejich kvality.Muze fungovat dlouhodobe, bez problemu, nebo taky muze shoret a vzit s sebou dalsi komponenty.Na druhou stranu - treba budes mit stesti a nic se nestane

Usuzuji, že ty jsi ovce. Já jsem se naštěstí narodil jako rozdílný člověk a proto si také nikdy nekoupím nic od Intelu, Applu a další sračkoidních firem. Lidi si kupují něco kvůli značce, přitom by jim stačilo něco levnějšího. Ty znáš přísloví, co jsi mi napsal, ale já ti napíšu něco, co je pravda. "Ne to nejdražší je vžy nejlepší."Musím mít výhradní poznámku."Muze fungovat dlouhodobe, bez problemu, nebo taky muze shoret a vzit s sebou dalsi komponenty."Moment, já zapomněl, že u značek jako Seasonic atd nikdy nikomu nevyhořel zdroj a stát se jim to nikdy nemůže.Kamarád má ZM500-GLX(skoro totožný jako můj), má tam r9 270x a ještě starší áčkový AMD cpu a nic se mu nestalo. Divné, že?

Tak ty sračko firmo mi najdi procesor od AMD který se výkonem a spotřebou vyrovná Intel Xeon E3-1245V3 a jdu do něj ani nemrknu. Hodně štěstí....

Výkon ani porovnat nejde, když většina věcí je psaná na Intel TROLOLOL(naštěstí aspoň se použila AMD architektura v BF 4 a Intel je tak skvělý, že se používá v konzolích :DDDDD).Jestli chceš takový CPU najít, tak si to najdi, nejsem tvůj sluha. Nebolí tě, že AMD narozdíl od Intelu vyrábí graf. karty? Oh, to si vlastně nemůže dovolit, to by bylo moc na tu firmu. Škoda, že AMD má také lepší integr. graf. čipy a Intel se je snaží dohnat, přitom se tak nikdy nestane(naštěstí). Řekl bych, že boj AMD fanda vs Intel fanda vyhrávám :O.

Ty jsi totálně mimo.

„Já jsem se naštěstí narodil jako rozdílný člověk,“ aha, takže jsi se narodil jako holka, pak jsi začala mít deprese a šla jsi pod kudlu a teď je z Tebe Depressed Boy?Zalman ZM500-GLX je přeznačený Fortron GLN/GLH - to jsi ho mohl koupit rovnou a ušetřit 20 % ceny.

On to nechápe, ač údajně študíruje IT na nějaké elektroprůmce > z toho též plyne můj názor na náš vzdělávací systém a jeho neskutečný sešup v kvalitě."...Já jsem se naštěstí narodil jako rozdílný člověk..." - nikoliv, namachrovaných blbců na světě je..."...Máš tu vnitřek, názor?..." (Viz výše i s odkazem) Žádný! Podivuji se, že někdo z "elekroprůmky" není schopen pochopit, co je potřeba k posouzení vidět a co zeshora není vidět pořádně, nebo vůbec.Pozn.: Je zarážející, že vás obviňuje ze záliby ve značkách a ono samo to dá na nějaké nic neříkající hvězdičky z nějaké Heureky a krámů. A hlavně vůbec nebyl schopen pochopit, co mu to vůbec píšete! Jako když na husu močí.Pozn. 2.: Proti AMD vůbec nic nemám, APU považuji v patřičném segmentu za velmi dobrou volbu a FX-8300 za velmi dobré CPU.Koneckonců, dost se toho probíralo zde: http://www.zive.cz/poradna/pro-azi0---vysvet...

Ty hvězdičky jsou nic neříkající pro tebe. Koukal jsem se na grafiky a tam ta relevance sedí.Rozdílný jsem. Posilovat večer místo kur*ení se s děvkami na diskotéce, být nadměrně empatický/ tolerantní, nesmát se blbostem, nebát se být mimo dav, mít svůj názor, to je rozdílnost.Btw, FX 8300 jsem si zrovna koupil, protože tomu nerozumím(Kappa).

Měl jsi namysli tuto MSI kartu http://graficke-karty.heureka.cz/msi-gtx-960-gaming-2g/ , ale kdybych pořídil tuhlehttp://graficke-karty.heureka.cz/msi-gtx-960-2gd5t-oc/, měl bys výhrady? :) Chci mít ve skříni jen černo-bílou kombinaci a to, že bude mít o pár Mhz méně mně krev nevypije. Má skoro totožné chlazení, takže s hlukem by to nemusel být problém. Díky za odpověď :)

No pokud je pro Vas dulezitejsi nesmyslna barva karty nez vykon, kupte tu slabsi. Ale neprijde mi to byt moudre. Sila MSI je v kartach z Gaming rady a neni to nahoda.

Ja vim. Kouzelna je ta diskuse. Nejmenovany troll se zase predvedl. (Ted jsem potreboval neco na CZC a je naprosto neuveritelne, jak jeden jediny idiot dokaze zasvinit vsechny tamni diskuse.)

Proč lidi jako ty koukají na diskuze, když tak všechno znají(nic proti, jen dělám to, co bylo použito proti mně)?

*na mysli

Budu citovat Pavla Nygrýna: „Jak vypadá neslušná grafika?“

Třeba od Dr. Šáhlé výše, chce za zapečené krámy pusinky.

Mně šlo spíše o slovní spojení. Asi jsem moc velký grammar nazi. Grafická karta může být výkonná a nevýkonná, hlučná a tichá, moderní a zastaralá... ale pojem neslušná grafika nebo neslušná cena neznám. To jako neslušná grafika odmlouvá rodičům, spálila třídní knihu nebo po večerech šlape na E55?