» Poradna » Programy

Složku jako nový disk (win10)

ahoj, jak to jednoduše udělat aby složka co je na systémovém oddílu ve Win 10 se tvářila (pro File Exploler - správce souborů) jako jiný fyzický disk s jiným písmenem ? Něco jsem našel, ale o virtuální hdd s příponou *.VDI mi vysloveně nejde, chci jen složku přeměnit na virtuální disk, aby to pro všechny ty Total cmd, Průzkumníky vypadalo že tam je další disk s dalším písmenem,díky

Odpovědi na otázku

subst

Po restartu ale se to zrusi. Musis si udelat cmd soubor z prikazem a dat do po spusteni, pripadne aby se ti to spustilo po startu.

Napr. pomoci systemoveho prikazu SUBST

net use s parametrem /PERSISTENT:yes?

Pak to ale jede přes síťové rozhraní a přece jen se to chová k souborům jinak, například k přístupovým právům.Subst je nejlepší řešení.