» Poradna » Ostatní

Slovní druh

co je za slovní druh slovo "možná"?

Odpovědi na otázku

Rekl bych, ze castice.

Nejsem sice jazykovedec, ale rekl bych, ze prislovce. [fqEBgakm9y]

tak jsem tam kde jsem byl....mladej říká částice a já příslovce

Je to tak. Příslovečné určení způsobu.

nooo....a nebo je to taky přídavné jméno....ve smyslu možný možná možné

To je imho nesmysl.

To IMHO nezmysel nie je, aspon v slovencine...
Aky? Mozny, nemozny, mozna.....

"Prídeš?"
"Možno"

"Možno prídem."

ale osobne by som sa prikláňal k tej častici. Častica, pokiaľ si pamätám, vyjadruje vo vete postoj hovoriaceho. Takže na otázku "Prídeš?" môžeš odpovedať aj napr. "Určite", "Nie","Áno", "Asi" a to všetko častice sú. Alebo môžeš povedať "Určite prídem", "Asi prídem" atď.

vy mi dáváte.....já si byl tak jistej

Můžeš si být jistý, je to opravdu příslovce.

Muzu se zeptat, k cemu je takova znalost dobra?

Napriklad k maturite z cestiny. :o)

nebo na tohle....
testy.nanic.cz ...

Zkratka jenom proto, aby na hodinach CJ bylo co ucit. Ja realne vyuziti znam, ale to se tyka tak jednoho cloveka z deseti tisic(odhadem, spis min). Pro ostatni to je imho uplna zbytecnost.

zbytočnosť to nie je, pokiaľ študuješ cudzí jazyk. A pokiaľ viem, na každej škole je minimálne jeden cudzí jazyk povinný

Na stredni jsem povinne tri jazyky, ted mam dva a stale mi unika, k cemu je dobre, ze dokazu rozlisit mezi castici a citoslovcem.

myslel som obecné rozpoznanie slovných druhov a vetných členov (predmet, prísudok, podmet...), nie konkrétne tento príklad.

Ja jsem to pochopil. To ja jenom rypu, protoze jsem nikdy nemel ten predmet v lasce.

to asi nikto
aj keď literatúra sa mi páčila

Tu jsem prave nesnasel ze vseho nejvic. Biflovani, biflovani, biflovani. Nastesti jsem to vzdycky opsal z ciziho tahaku a uceni jsem se tak vyhnul.

mladej dělá úkol z čj.....4.třída

Když neuvádíš použití ve větě, tak částice (partikule) - Možná bude pršet apod.

má tam zadáno jen určit slovo možná

Pak je vyčerpávající odpověď:
přídavné jméno - možný, možná, možné
částice - dnes možná sprchne
příslovce - možná, že babička přijede

ok...takhle to napíšeme

Jasně, pak dej vědět, co na to úča

Mužete mi určit slovní druhy u této věty? předem děkujiBylo mi smutno a napadlo mě, že národ je nepoučitelný , protože už tolikrát napnul veškeré své naděje k nějaké síle od něž si slibovala, že vyřeší jeho problémy za něj.předem dekuji

zitra se chystam jet na koniprosim o pomoc určení slovnich druhů v teto větě, jsem na ošetřovném a už blbnu,dekuji

www.pravidla.cz ...

Skvělý přehled slovních druhů nejen pro děti naleznete zde http://www.diktatyapriklady.cz/slovni-druhy/.

Co je padat slovní druh

Možná může být přídavné jméno, příslovce nebo částice.Přídavné jméno: možná varianta vývojePříslovce: přidělej to co možná nejpevněji.Částice: Možná to tak bude.

Kde zařadit slovní druh "možná"

slovní druh slova :živych ,převlekají , halloween , této

Jaký slovní druhy jsou slova:
Kužele
Postranní
Zvýší
Prosím rychlou odpověď