» Poradna » Ostatní

Skrill a Daně

Zdravím.Chci se zeptat jak funguje Skrill s FÚ.Dávám pouze příklad...Když dejme tomu budu vydělávat v práci 20 000Kč a bokem mi na Skrill budou chodit peníze v hodnotě 50 000Kč a nepřiznám(50K) je v daních.Asi záleží s čeho budou ne? Třeba je vydělám v kasínu nebo z nějaké investice (revshare)...Tak mi asi hrozí postih? Chápu že i záleží jestli si je budu přeposílat na bankovní účet, kde už je nějaká zanechaná stopa.Je to jen příklad!Pokud je pro někoho moje otázka hloupá, tak se prosím nevyjadřujte.Prosím o vysvětlení, kdo se vyzná.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Je to pro některé pořád taková šedá zóna. V podstatě musíš danit vše, co ti přináší soustavný příjem peněz, nehledě na zdroj.

Za předpokladu, že to překročí určitou hranici (30 000 Kč za rok?).

Pokiaľ je to opakovaná činnosť, tak tá hranica 30K Kč neplatí a daní sa od 1 Kč.

Kdo prokáže, že se jedná o opakovanou činnost?

FU to tak rekne a frajere ty se starej prokazat opak

V právním státě platí presumpce neviny. Nějak jsem si nevšiml, že by tu pochodovaly lidové milice jako v únoru 48.

Krasny, ale realita je takova. Proste dukazni bremeno je na danovem subjektu a muzes se treba rozstrihat

A jak úřad pozná, že ti na skrill neposlala peníze maminka? ;)

Existují peněženky jako je Payeer a AdvCash a možná i další takové, které jsou anonymní...Proti nim bojuje Evropská Unie. Prý 90% Němců je využívá k placení a to se nelíbí EU. Nechci dělat chytrého, když jsem se ptal. Ale zajímá mě to jak to funguje na Skrillu v ČR. Jestli se to dá přirovnat k těmhle peněženkám...Nebo je Skrill práskač a jsou moje data přístupná FÚ.

Já tam mám dodnes falešné údaje v profilu a mám ověřený účet. Takže asi tak. Ale zakládal jsem ho v době, kdy se to jmenovalo MoneyBookers.

To je jasné, že se to nelíbí úřadům. Chtějí vybrat více peněz. Nevím zda moneybookers bonzuje, ale byli by sami proti sobě. Ale pokud se nepletu tak, zákon říká, že dar od příbuzného v přímé linii se nedaní. Takže mně tam ty peníze posílá třeba maminka žíjící v zahraničí... :)

Úřadům se nelíbí věcí... Bureš sliboval, že díky EET vybere navíc stovky miliard a vybral navíc úplný prd (a dodnes nezavedl účtenkovou loterii, kterou k tomu sliboval - nejspíše si to nechává jako tahák do voleb).

Jak to je s daňemi Když mám investičné portfólio a peniaze pošlem na skrill má se to daniť?

Ještě mě napadá, když si tedy pošlu dejme tomu z Payeeru na Skrill peníze v hodnotě 100K a budu tvrdit, že to je dar, budou chtít nějaké potvrzení kdyby náhodou na to přišli, třeba tím že bych tím chtěl pak splácet úvěr nebo tak? Nebo ještě jedna varianta, že si to pošlu na Payeer a z Payeeru na bank.účet a zaplatím tím úvěr, budou se pídit, kde jsem je vzal? :)