Single vs double Paměť RAM

Dobrý den,Chtěl bych se zeptat, jestli je nějaký zásadní rozdíl, když dám do stolů 1x8 RAM nebo 2x4 RAM. Je v tom nějaký rozdíl? Zvýší to např. fps ve hrách? Díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

Rozdíl nerozpoznatelný.

Rozdíl tam asi bude, ale spíš bude změřitelný jen v syntetických testech. Na FPS to nepoznáš, nebo možná ze 100 budeš mít 101 FPS apod.

Dobrá díky. :)

Hlavní rozdíl bude v tom, že 2x4GB ti zapráská dva sloty a pokud při prvním upgrade zapráskáš i ty další pomocí dalšího 2x4GB kitu, jsi na konci a v desce máš jen 16GB.A 16GB můžeš mít u DDR4 v jednom jediném slotu. Tím fakt nemusíš zapráskat celou desku.

Pokud mluvíš o pamětech DDR4 a tedy deskách s chipsetem Intel, tak Dual Channel ti poskytne asi tak + 15 až + 20 % fps ve hrách v případě, že budeš používat integrovanou grafiku v procesoru.Pokud budeš používat grafiku diskrétní, přínos v tom nebude.

Dobrý den,ne.Není zač.

ANO pokud ti těch 8GB RAM nebude stačit tak místo jedné 8GB RAM budeš muset koupit 2x 8GB RAM a tyhle můžeš vyhoditNE