» Poradna » Web a internet

Silný wi-fi router do RD

Ahoj,prosím o radu jaký koupit Wi-fi router do RD? Router by měl být dostatečně silný aby pokryl celý rodinný dům a část zahrady.děkuji

Odpovědi na otázku

Není rozumné snažit se za každou cenu pokrýt vše jedním zařízením. To se ti stejně nikdy nepodaří, vždycky budou slabá místa. Hlavně je problém s prostupem přes patra, signál se buď dobřew šíří do stran a nebo nahoru a dolů, nejde to moc zkombinovat. Takže ideálně alespoň dvě zařízení. Profesionálně by se to řešilo pořízením kabelového routeru a k němu připojit 2 nebo více wifi přístupových bodů tak, aby byl prostor dobře pokrytý, v domácích podmínkách ale stačí, aby jedním z těch wifi přístupových bodů byl současně už router a druhý jednoduchý přístupový bod umístit do místa, kde už je signál routeru slabý a připojit kabelem.

Rodinny dum muze byt 3+1 80m2 a taky 12+2 600m2, takze se dost tezko posuzuje odpoved na tvuj dotaz. Nemluve o tom, ze buh vi, z ceho je to postavene, kolik to ma pater a jak velka je ta cast zahrady a tak dal.Za me, kupuj si jednoucelova zarizeni urcena na dany ukol a ne multinefunkcni kraviny, ktere neumi poradne ani jednu funkci.

Jak "silný"? Maximální EIRP výkon je legislativně omezen a představa, že jedním zařízením prosvítíš všechny zdi a ještě zahradu je zcela naivní.

Taketo riesenie je dobre robit vzdy po osobnej prehliadke danej budovy.Mozem odporucit zariadenia Ubiquiti IniFi APhttps://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap/Plus switch s PoE (pozor UniFi AP maju specialny PoE, ktory nbapriklad s Cisco Switchom s PoE nie je kompatibilny)https://www.ubnt.com/unifi-switching/unifi-swi... Je to cenovo drahsie ako najlacnejsie mozne riesenie, ale bude to fungovat roky bez vypadku (aspon take mam skusenosti - nainstalujes, nastavis a zabudnes na to, lebo to funguje)

Pripadne existuje riesenie s pouzitim niekolko obycajnych lacnych AP, kde kazdy AP vytvara ako keby vlastnu siet s rovnakym nazvom a heslom a sifrovanim, no kazdy na inom kanale.V tomto pripade ale zabudnime na WiFi Roaming.V priade risesenia s UniFi AP pre roaming je potrebne aby na nejakom PC bezal Controller Software, ale to iba v pripade poziadavky na Roaming.

V prvním případě, který popisujete, roaming může fungovat, o to se stará klient, a s klidem ho můžu doporučit.Problém je v místech, kde není zřejmé, které BSSID je silnější, a přepíná se to. Ale to bývá většinou na rozhraní, např. na chodbě, kde člověk většinou pouze prochází. Skype nebo whatsupp to s klidem přežijou s minimálním výpadkem hlasu.Do místností, kde chcete mít použitelný internet, si dejte po jednom levném AP, omezte mu výkon, ať to zbytečně neřve, a užívejte funkční pohodlnou wifi s roamingem.Unifi je řešení o level výše, to samozřejmě lze doporučit také, akorát jste asi na pětinásobné ceně. Ale pořád je to hodně levné, za profesionální řešení si připravte $1000 USD na AP.

Bitevní tank."Router by měl být dostatečně silný" vzhledem k omezením v ČR jsou všechny routery v podstatě "stejně" silné. Mají jinou citlivost, jinou vyzařovací charakteristiku (antény), ale těch 20/30dbm EIRP umí vždycky.

20dbm umí všechny, taky je to povolené maximum. 26-30dbm umí jen některé, ale to je za hranou povolovacích podmínek CTU. Bavím se o kmitočtu 2,4 ghz. Jaký router umí dejme tomu těch 30dbm na 2,4 ? Ne že bych chtěl navádět k nepravostem, ale jedná se mi čistě o teoretickou možnost zvednutí PA.

Nechci resit primo router, ale pro rozsireni WiFi do slepých mist lze pouzit wifi repeater. Stoji par stovek a nemusi se tahat draty.

wifi repeater jsou na 80% vyhozený peníze. Koupí se levnej šunt kterj je stejně k ničemu a obvykle se dá tam kde už není dostatečnej signál a stejně to nakonec funguje blbě. Navíc to rychlost dělí na polovinu.Bez znalosti "terénu" doporučovat repeater je blbost.

Z tych co su bezne na trhu ma Mikrotik najsilnejsi signal. Ak si ho nenastavite spravne podla platnych predpisov bude to vysielat tak silnym signalom, ze mozete na to aj doplatit riesenim pripadnej pokuty. Ono tiez zalezi aky je to dum, bo dum mojho znameho, ktory sa podoba kastielu pana Esterhazyho by sa pokryval s jednym wifi velmi tazko.