» Poradna » Mobily

Silnejsi adaptér pro Bluetooth?

Veci kolem bluetooth se ru resi, ale tento dotaz nebo odpoved jsem nenasel.Mam kvalitni bt sluchatka sony mdr1000x a k nim jsem na pc dokoupil bt dongle. Dongle neni nejlevnejsi ale 4.0 class1 s podorou cdr nebo jak se to jmenuje. problem cini dosah bt. Pri testovani s mobilem dosah temer pres cely dum. V pc par metru a jak zmizi uz i vizualni dosah hned vypadnou. Nove ovladace na bt jsem zkousel stejne jako vypnout wifi jestli to spolecne nekoliduje. Beze zmeny. Tim to svadim na dogle (pres mobil opravdu ocekavany dosah i kvalita).Co jsem googloval tak vsude doporučuji a nadhazuji jen ony dongly. Neni nejaka jina varianta jak do pc pripojit poradny bt vysilac? Adreno skladanky jsou teda mimo me.. Diky za odpoved..

Odpovědi na otázku

4.0 class1 ma tusim automaticku regulaciu vysielacieho vykonu. Bolo by potrebne zistit akym vykonom to skutocne vysiela a ci ta automatika pracuje spravne. To je totiz zalezitostou ovladaca.

Ok zkusim to pres ty spesl ovladace teda jeste jednou- nasel sem sw ktery umi merit sílu signalu ale nedokaze pracovat s windows ovladacem.. Windows ovladac jsem vratil jelikoz v csr harmony jsem mel problémy s parovanim kdy to obcas nechtelo nic najit. Win ovladac byl bez problemu. Pak dam echo s hodnotama (tam je to teda i barevne podle sily odstupnovano tudiz asi hned uvidim jak natom signal je..)

tak testovani signalu nedopadlo nijak.. jeden bt sw bez licence zpracuje 2mb nez se odpoji to mi signalu moc neukazalo a csr harmony mi program na silu signalu (bennet) nevidi zadny zarizeni takze nic.. ale stejne sem si googlil jak se da zmenit nejak ten automatickej rezim ale nenasel sem o tom nikde zminku..

Dost pochybujem, ze sa da vobec nieco na tom zmenit. Ten cip pracuje autonomne. Ovladac ho na zaciatku naprogramuje. Podobne funguju aj wifi karty ked pracuju ako AP. Vysielaju siet aj ked sa system prave restartuje. Pripadne moze system aj zamrznut a wifi karta stale vysiela siet.

tim padem jsme se k reseni nedostali :)bohuzel nemam nikoho v okoli abych zkusil jiny adapter a dalsi dongle kupovat jen tak nechcu- proto sem se zajimal o neco realne silnejsiho jestli jde sehnat, kde by ta jistota funkcnosti mohla byt jisteji zarucena- nasel sem i bt repeatery, ale davat repeater deset centimetru od donglu kdy asi o dalsiho pul metru jsou sluchatka mi prijde jak takovej dalsi jen teoreticky opravnej overkill..

Pri testovani s mobilom je iste, ze antena pre BT/wifi ma omnoho lepsie parametre ako super miniaturna antena v tom dongli. tak aj preto to moze mat slaby dosah. Ani wifi karty v takomto super miniaturnom vyhotoveni nemaju velky dosah.

Transmit power Power class 1: 1 mW (0 dBm) to 100 mW (20 dBm) Class 1 power control: +4 to +20 dBm (required), –30 to +4 dBm (optional)Class 2 power control: –30 to 0 dBm (optional)Class 3 power control: –30 to 0 dBm (optional)

Řekl bych, že class 4 je speciálně určené pro malou spotřebu (tzn. malý výkon). Na zvuk k PC bych koupil jiný typ (moje prastaré MSI má dosah po celém bytě).

Přidej k BT anténu na WiFi . Zásadně to zvětší dosah.

jo navrtam ten dongle a prilepim to tam.. taky me to napadlo :)

Ten dongle mas zastrceny v USB 3.0? Skusal si ho dat to USB 2.0? Co som sa tak narychlo docital, tak tento konkretny dongle zvykne mat problem, ked je zastrceny v USB 3.0.

Jo testoval sem oboje. I jak na bedne tak naprimo na desce

no tak update! vse je asi jinak. vzal jsem adapter i sluchatka a zapojil je u kolegy do notebooku a tam problem se signalem nebyl. stejny system stejny zakladni ovladac. pak jsem vzal jeste konvertibl s win8 do stejne mistnosti jako pocitac a taky v pohode. tim padem ruseni je z meho pocitace. wifi jsem uz teda zkousel, to vypnout nepomohlo a dalsi vec co vysila signal bylo na bezdratovy gamepad- tam odpojeni taky neudelalo zadny rozdil. co by se teda mohlo brat jako potencialni rusic? jine bezdratove zarizeni v okoli nemam a ani primo na desce neni asi nic co by vysilalo jen tak..