Silná grafika ale nečekaně nízký výkon.

Prosím vás pomozte mi. Koupil jsem si tohle gpu: XFX Radeon RX 460 2GB Single Fan ( https://www.alza.cz/xfx-radeon-rx-460-2gb-sin... )A výkon kterým by měla disponovat není nikde vidět.. je to stejné jako když jsem měl před tím Nvidia Geforce GT640 4 gb úplně stejné ale nemělo by.. Jak je to možné? Můžu za to třeba pci-e x16 že nemám pci-e 3.0 který je požadován? Jinak cpu: AMD A6 6400K ( https://www.alza.cz/amd-a6-6400k-black-editio... ) a základní deska: Asus F2A55 M11BB FM2.. Prosím Vás pomozte mi jsem z toho moc v šoku.. Ještě mě napadlo nemůže to být tím že karta má 2gb a jen 128bit? Předem díky za odpovědi!

Odpovědi na otázku

Tak ta Rx 460 je herní entry level (určitě ne silná grafika), někde okolo 750ti a GTX950. Měla by mít lepší výkon, než GT640, ale ne zase nějak brutálně. Navíc to cpu taky není zase žádná raketa...Případně spíš takhle, u jakých her jaké fps máš, či jak se to projevuje ten "nevýkon"?

Projevuje se to tak že na staré gpu jsem hrál třeba Farming Simulator 15 na Hd a střední detaily na max 25Fps. A ted je nastavení stejné a fps také.. Nevíte prosím co s tím? Třeba koupit 6-ti jádro amd a nějakou gpu 256bit?A proč nemá větší výkon když je u ní napsánu 7000mgz? Děkuji

Takt pamětí nic neříká o výkonu té grafiky. Ta grafika je o něco lepší, ale je dost možné, že tě limituje i cpu. Šířka sběrnice neříká tplik o výkonu grafiky (podívej se na gtx 960, tak má taky 128bit, ale je o třídu dál než ta co máš, i když i dnes je to stará vrana) - grafika se nedá poměřovat podle jednoho čísla, co tě zajímá je jádro - to je hlavní (ne takt, ale typ).Do té desky dáš podle mě maximálně X4 880K (či A10 ale ot mi přijde zbytečné) - za předpokladu, že ho ta deska umí - ale to bych spíš koupi bazarově, když už...

Nevíte tedy co mám s tím udělat? Popř: A jaké Gpu do 4300,- a Cpu (amd)do 3700,- a desku by jste mi doporučil na hry?

Desce jsou hry uplně u ***, nic jako herní deska neexistuje. GPU za 4300 bych doporčil bazarovou gtx 960/970 a cpu do FN2 slotu.. možná tak X4 880 by dávalo smysl, ale já nevim, bych se na to vybodl a koupil rovnou třeba B150 s i3 6100 či tak něco... AMD nemá 5 let slušné cpu...

Výkon CPU je mizerný pravděpodobně nestíhá grafiku..

Podľa passmarku nemá ani na C2Q a k tomu je optimum GTX 750 (Ti), nič silnejšie

Heh se dalo čekat :D.. Stará dobrá Q6600.

Podívej se, jaké máš vytížení procesoru, když hraješ. Některé hry intenzivně využívají hlavně jen CPU. Když nestíhá, vypadá to, jako by byla slabá grafika, ale ta při tom není vůbec vytížená. Můžeš zkusit jednoduchý experiment. V CPU máš integrovanou grafiku. Novou vytáhni a připoj monitor na MB. Vyzkoušej hru. Pokud to pojede pořád stejně, je na vině slabý CPU. Pokud to pojede hůř, pak má nová grafika opodstatnění, ale pořád může být bržděná CPU. Ještě mně napadla jedna věc. Ovladače AMD umožňují spojit výkon integrované grafiky v CPU a dedikované grafiky ve slotu do tzv. Crossfire. Volba by měla být někde v ovládacím panelu AMD. ☺

Jenomže mě se žádný amd ovládací panel jako to bylo u nvidie nezobrazuje ani ho nemužu v pc vyhledat ale zkusim to zapojit do zákl. desky..

Ovladač stáhni tady, nebo nainstaluj z přiloženého CD:http://support.amd.com/en-us/download

Já mám nejnovější ovladače stáhnul jsem je přesně tam kde jste mi dal odkaz.. A jsou aktuální ale myslím si že už jsem našel problém.. Je možné že pc využívá jen tu integrovanou gpu a tu radeonku ne? Jinak jdu zkusit ted bez radeonky s integrovanou benchmark hry Mafia 2. a uvidíme ale myslím si že ta radeonka není nastavena jako hl. grafika nebo tak něco co myslíte?

Ne integrovaná gpu v cpu nemá ovladače tak co to může být? Mám je tam nainstalovat?

Ano, nic tím nezkazíš.

A nevíte jak se dá vybrat ta radeonka jako primární? P.s amd catalyst už stahuji..

Pokud máš monitor zapojený přímo do grafiky, tak tohle vůbec neřeš. PC určitě nepojede přes integrovanou.

Tím si nebuď tak jistý. ☺

v 90% případech nepojede. Většinou se takova funkce musí povolit v biosu a v továrním nastavení zapnutá není.

Máš zapojený monitor do grafiky? Najdou se mistři, kteří mají monitor napojený do základovky přes integrovanou grafiku a pak se strašně diví, že to buď nefunguje, nebo funguje s minimálním výkonem...Každopádně to CPU je low-end. Benchmark score cca 2200 bodů, což je na úrovni 10 let starého Core 2 duo.

Mám zapojený monitor do gpu.. Takže nejspíš musím upgradovat na nějaký čtyřjádrový intel že? Jinak je ta gpu na hry vcelku dobrá co myslíte?

A při spuštěném pc a používání sice na ní svítí kontrolka jako že je v pohodě.. ale netočí se větrák.. ale připojen kabel z monitoru do ní je...

Vetrak se netoci, protoze nema duvod VGA neni zatizena a tak se nehreje.

To je prosté, nové Radeony nedosahují tak dobrých výkonů se slabými procesory:http://www.hardwareunboxed.com/gtx-1060-vs-rx-480-in-6-y...

A myslíte si že je ta grafika dobrá na hry? 40-50FPS na full hd a střední až vysoké detaily?

Myslíme si, že ta grafika se na hry vůbec nehodí.

RX 460 je grafika vhodná pro hraní v nízkých a středních detailech, ale musí ji mít co živit. Ke slabému procesoru se nová architekrura od AMD nehodí. Měl sis koupit GeForce. Bazarová GTX 950 za 3 500 Kč by podávala vyrovnanější výkon.

S timto CPU nebude zadna grafika podavat vykon. Proste to nema jak uzivit.