» Poradna » Web a internet

Silmarillion film?

Bude podle vás natočem i Silmarillion? Podle mě je Silmarillion nejlepší tolkienova kniha, ale jeho děj je na film asi moc složitý... co myslíte?

Odpovědi na otázku

Silmarillion obsahuje spoustu příběhů, to by se do jednoho filmu (ani trilogie) nedalo natlačit.

to by byl asi slušně dlouhý seriál, ale podle mne by to pro TV zpracování nebylo dostatečně akční a pestré a zároveň by náklady na efekty byly asi dost vysoké.

Když Jackson dokázal hobita natáhnout na 3 dvou a půl hodinové filmy, myslím že by zvládl na takovou délku natočit i Silmarillion, kdyby bylo více dílů tím lépe.

uvidi se za par roku, jestli k necemu dojde a neco se natoci

3. Díl Hobita je poslední film ze středozemě, páč P. Jackson má prý spory s Christopherem Tolkienem (synem autora).

Když to nebue točit ten šašek Jackson na kterym se už poletech projevil efekt George Lucase tak klidně. Poslední Hobit byl jeden z nejhorších filmů jaký jsem kdy viděl a opravdu nechci aby ten člověk točil něco dalšího od Tolkiena. Kéž by ty CGI efekty někdo zakázal aby zase vznikaly podstivý filmy s živejma hercema.

No pak si zkuste představit jak by vypadal třeba bledý skřet nebo glum kdyby tam nebyly ty efekty.

Je to sestrihany z nekolika filmu takhle to urcite nebude

Ano natocej ho podle me je to nejlepší kniha od Tolkiena

Pro mě za mě bych byl velmi rád, kdybychom se mohli vrátit do středozemě. Já osobně oba Filmy jak LOTR tak hobit MILUJI :) Doufam, že to vyjde :)

https://www.youtube.com/watch film se uz natací

scenár je už 8 mesiacov na Silmarillion napísaní len žiaden režisér nemá odvahu ho natočiť .

Jen stvoreni Ardy a příběh o úplných počátcích Valar by byl na běžného konsumera blockbusteru přespříliš. Nedovedu si představit jak by se to dalo nějak zkrátit, nebo něco vynechat.Tak krásně napsaný a složitý příběh by se natáhnul jako řídce namazané máslo a nebylo by to dobré ani pro "skalní" ani pro ostatní.Jak miluji dílo profesora J.R.R.T., a možná právě proto doufám, že Silmarillion nikdy neopustí stánky knížek a zůstane tak jak je "DOKONALÝ".

Mam len 15 rokov a precitali som vsetke Tolkienove diela ich s filmovanie som tiez videl ako je pan prstenov a hobbit. Len silmarilion je roman ktory ma pravo byt s filmovany lebo potom bola zbitocna namaha natac pan prstenov a hobbit môj nazor ne urcite aby ho sfilmovali urcite by boli vsetci vanusci tolkiena a jeho knih velmi radi a ja s nimi