» Poradna » Programy

Šifrování disku a cloudu

Dobrý den,rád bych si, s ohledem na data, které uchovávám v PC i cloudu, obě jednotky zašifroval, tedy HDD i cloud. Existuje společný software, který se postará o oboje? Našel jsem opravdu velké množství šifrovacích programů, vždy byly ale rozděleny pro cloud a diskové jednotky.Děkuji za pomoc,Kryštof

Odpovědi na otázku

Na cloud se hodí EncFS nebo boxcryptor.

BoxCryptor mě zaujal, rád bych ale používal jen jeden program, viz dotaz. Je to vůbec možné?

Jde spis o princip fungovani. Oboji funguje jinak a s jinymn cilem, takze je logicke na to pouzit dva rozdilne programy.

Encfs a jeho reverzni mod vypada moc zajimave a chtel jsem ho pouzit pro sifrovani veci uploadovanych ven. Asi pred 2 lety jsem ho zkousel, ale bohuzel padal, takze mu neverim a pouzivam proste jenom OpenSSL.

TrueCrypt+MegaSynch

Jak je to s funkčností TrueCrypt? Dva roky zpátky záhadně skončil a pokud vím, zůstala jen osekaná verze; starší, které jsou k nalezení, zase nefungují s Windows 10 (na kterých bude šifrování probýhat)....

TrueCrypt funguje, to se o ostatních programech říci nedá. Existence programu nelze býti ukončena, ale máš pravdu že vznikla i osekaná backdoorová verze. A jestli funguje s win10 netuším, ale nevidím důvod proč by neměl.

Standardni sifrovani (kontejner) by fungovat melo - neni zasadni duvod, proc by to na Win10 nemelo jit. Uz od Win8 ale nefunguje sifrovani systemoveho disku.

Tak skuste Veracrypt on vychadza zo zdrojakov truecryptu a mas este opravene chyby + je to kompatibilne aj na win 10

Raději budu věřit leč kontroverznímu, ale ověřenému TrueCryptu než nějakému pochybnému VeraCryptu.

přesně na tohle používám boxcryptor. Výhoda je že existuje i pro android, takže máš na šifrovaný dropbox (googledisk) přístup všude.

Všem díky za reakce. Zajímá mě ještě následující:- pokud budu užívat TrueCrypt a zašifruji složku Google Drive (tedy složku se soubory, které se nahrávají na cloud), zobrazí se mi pak na Google Drive (například po přístupu z internetového prohlížeče) soubory zašifrované?- v případě, že takhle lze zašifrovat soubory na cloudu a já například budu chtít ke cloudu přistpoupit z jiného zařízení (dejme tomu jiný PC), bude stačit, když si opět stáhnu TrueCrypt, propojím složku Google Drive s daným účtem (tedy s cloudem, kde jsou šifrovaná data) a zadám správné heslo? Nebo se mi zobrazí naprosté nesmysly a já nadobro přišel o všechno?Ještě jednou díky.

1. Lze docílit obou možností. Buď budete mít ve složce google drive zašifrované složky se ouborama a pak budou zašifrované i na cloudu, anebo budete složku synchronizovat až po odemknutí.2. Ano, bude stačit TrueCrypt pro čtení z jiného pc.P.S. doporučuji místo googledrive využívat megasynch. Je potom pro škůdce obtížnější lokalizovat jednotlivé soubory na servru anebo je přiřadit k jednotlivým uživatelům.