Sestavení nové herní PC sestavy

Ahoj, hledám nějakou odbornou pomoc, kvůli sestavení PC.Zatím jsem vybral komponenty, které by mi seděli, ale potřebobval bych pomoc ohledně bedny a funkčnosti všech komponent dohromady.https://www.czc.cz/8bigcr9jkgipv8hukprkhafgc... i3-6100 je pro mě zatím dostačující a postupně bych upgradoval. Také potřebuji základní desku s podporou wifi a mám rád když to všechno světélkuje Byl bych moc rád kdyby mi někdo v tomto ohledu poradil ;)

Odpovědi na otázku

Tento seznam není označen jako veřejný.A wifi bych ti 100% doporučil si koupit externí do usb (+/- 500,-) u desek je často až v těch vyšších variantách...

"mám rád když to všechno světélkuje". Ďalšie decko, alebo človek postihnutý PR oddelením. Myslíš si, že ak niečo svetielkuje, má väčší výkon? Ale ak si na svetielka zaťažený, kup si skriňu s oknom (a nezabudni ju dať na stôl pred seba, veď Ti ide o svetielka a nie o prácu s PC) a do nej svetielkujúce ventilátory. Wifi by som riešil USB adaptérom, lebo ho môžeš dať kam chceš s limitom asi 4,5m od PC (cca toľko zvládne USB predlžovačka). Dosky s B150 nezvyknú wifi v sebe mať.

Tobě ten seznam jede? Mě to hodí : Tento seznam není označen jako veřejný...

Jasné, že nie, ale písal o wifi a svetielkách, tak na toto sa reagovať dá

Tak ono ty ventilátory co světélkují jedou vždy na plný výkon. Už jsem to možná pochopil, těm lidem jde o to, aby je to v noci rušilo a hučelo jak letadlo. Jelikož čím víc hluku, tím větší mašina. Např., jak "tuningem výfuku" u pojízdných vraků, lidi si myslí, že jim to zvedne výkon rovný sportovnímu autu.

Presne tak. O tom je mať čopra. Čo z toho, že je to rýchle ako akákoľvek lacnejšia mašina, hlavne že robí hluk. Niektorí ľudia sú zaťažení na výzor, hluk...Čo na tom že ide o zbytočnosť, hlavne že to píska, hučí, svetielkuje...

Vntilátory tam zatím v seznamu nejsou, myslel jsem tím podsvícenou grafiku a základní desku... nechci aby tto bylo nudné...A to přirovnání není zrovna trefné... Jasně že bych si nedával podsvícení do počítače s intel pentium a integrovanou grafikou.....

Zatím ten seznam opravdu nic moc, dá se ušetřit na kravinách co sis tam vybral a koupit alespoň i5. A co budeš mít za case? vidím ITX desku, ale musíš počítat s tím, že se ti ta grafika do těch malých ITX beden pravděpodobně nevejde.

Vůbec bych tu desku nebral,to je fakt holá hovadina... litr do kanálu za tragickou desku...

Má to být herní PC, takže chci aby to nebyla taková nudná černá krabice, jako ty ostatní.... Deska už by měla wifi mít

Požadavek na wifi na desce je velká chyba, šetříš na cpu (i3...), ale vyhazuješ za kraviny....Mám odzkoušené tohle : https://www.alza.cz/edimax-ew-7811uac-d158690... a sem s tím velice spokojený...

okok, díky moc, myslel jsem že bych procesor časem upgradoval, když jsem koukal na testy vs i5-6600k nebyl v gamingu zas takový rozdíl

Tazatel na to kálí... seznam je stále neveřejný... :/

omlouvám se, Už by to mělo jít

Mám pocit, že ku GTX 1060 už radšej i5. Načo drahú dosku? Stačí B150 mortal. RAM radšej crucial. Chladič uplne zbytočne drahý. Aj FERA 3 1224 je na i3 brutal a to stojí menej. Aj na i5 je akurát HE 1012 a 1024.

Dobře, díky za rady ;)

- Zbytečně vyhazuješ 1000,- za nesmyslnou desku jen kvůli Wifi, kup si antínku na usb, ta deska co vybrals je fakt zmata (2 sloty na paměti, mATX atd.. zmata)- 1060 za 10 000, jako může bejt, ale jsou i levnější (ne že by to byla vyloženě špatná volba, ale za 12k jdou sehnat už 1070)- Ten chladič je totální overkill, stačí ti nějaký id SilentiumPc za 500,- - 600,- (jako nevadí, ale je to zbytečný)- Zdroj slušný, ale 620W je fakt zbytečných... (sestava bude brát 250W aji s cestou)

B150 s 2 slotmi na RAM? Zaujímavé.

ITX deska, naprosto normální i pro z170 chipset. Platíš tím za malý rozměr.

JJ, viděl sem teď Z170 od Asusu za asi 4500 a měla jen dva sloty... ale prostě kdo staví takový Pc do mITX case... já sem tohle nikdy moc nechápal...

Pár jsem jich stavěl, ale je to píše pro lidi co mají peníze, rozhodně ne pro lidi co jsou limitováni rozpočtem. Jinak občas jsem našel lidi, co měli místo na stole jen pro takto malé bedny. Dokonce jsem se snažil i jednu odhlučnit, ale to už byla utopie, naprosto bez šance.Prostě počítáš s tím, že co nejdříve přijde upgrade na novou desku (architekturu). Jednomu človíčkovi jsem už takto stavěl na ivy bridge, haswell a teď skylake, prostě nechce nic jiného, ale má peníze, tak co už.

Jde o to "že má peníze", pak s tím nemám problém, protože je na to pak case, cpu a 16 GB modul atd.. Jenže tady je to nelogičnost a tazatel očividně šetří... (ne že by i3 6100 bylo špatné cpu, já na něj nedám dopustit).

S 24 kolíkama tam to i5 s GTX 1060 6GB můžeš mít rovnou. Stačí neutrácet za blbosti. Z jiného dotazu:https://www.czc.cz/blq6loohsei1s9k6imgbdgsvm... Pokud to má být víc cool, mrkni na MSI B150M ELF a skříň RG1W.

Pokud to má svítit, koupil bych led pásek, ten se dá alespoň kdykoli vypojit.

ano, to je také možnost ;) díky

Super, díky moc, možná bych ale mmohl nechat zdroj seasonic 620w, do budoucna kvůli upgradu a není zas o tolik dražší

Hlavně prosimtě nebuď kolotočář a nevyhazuj peníze za kraviny. Raději to dej do výkonu pc, než do nevýkonné svítící jebky... Je to pak ekvivalent Fábií 1,2 HTP co blikají, svítí atd.. - u nás se jim říká kolotočáři a jsou jen pro smích....