Sestava PC

Prosím o radu ohledně komponent co jsem vybral do PC. Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti nebo negativní ohlasy. ? procesor : AMD Vishera FX-6300gr. karta : MSI R9 270 Gaming 2Gzákld. deska : GIGABYTE GA-970A-DS3P - AMD 970zdroj : Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W OEMskříň: Zalman Z1, černádisky : Intel SSD 520 (9.5mm) - 120GB, OEM Seagate Barracuda 7200.14 - 1TBchladič na procesor: CoolerMaster Hyper 212 EVOwifi karta: GIGABYTE WB867D-Ipředem děkuji za každý názor

Odpovědi na otázku

Desku dej http://www.alza.cz/asus-m5a97-r2-0-d355391.htm, ma lepsi chlazeni napajeci askady, v budoucnu na ni pujde taktovat.Skrin dej Zalmna Z3, nebo lepsi (zalman ma v zakladu vetracky = uspora 500kc) kvuli chlazeniChlazeni dej http://www.alza.cz/arctic-freezer-xtreme-rev... , je o neco silnejsi, pokud to ale budes kupovat na CZC dej http://www.czc.cz/silentiumpc-fortis-2-xe12... , bude o neco malo tissi.K te wifi, pokud mozno kup si kabel, budes to mit rychlejsi, stabilnejsi. Ale pokud to jinak nejde, mysli, ze je to dobry vyber.Po dlouhe dobe prvni sestava, ktera uz od autora je "pouzitelna".

Od Articu leda pastu, ne chladič!

Budu objednávat z CZC. Takže děkuji za radu, co se týče procesoru a gr. karty tak výběr je dostatečné ne ? Třeba oproti procesoru od intelu jsou ceny leckdy poloviční a vlastnosti srovnatelné, co jsem tak vypozoroval.

Další možný chladič: http://www.czc.cz/gelid-solution-tranquillo... Od Intelu se vyplatí buď Pentia/Celerony pro spíše kancelářské sestavy, nebo až i5 a výše pro sestavy nad 20 000,-Kč výše. i3 je taková nešťastná ztracená záležitost.

tak i3 by byl dobrej procesor.. ale musel by stát jiný peníze.. jinak totiž není důvod pro jeho nákup na úkor FX6300

Pentium s HD, ktery vetsinou nevyuzijes... Kdyby bylo levnejsi o 1000 a bylo by i nejake taktovatelne, to by bylo.

*HTEdit: a lepsi grafikou

Myslíte že bych za podobné peníze sehnal lepší graiku ?

Ne. Tato je v teto cene nejlepsi. Samozdrejme po priplaceni 500-1000 kc mate r9 280, pak po dlasich +- 1500 280x, pak gtx 970....

Jinak s tím zdrojem opatreně... na tohle stačí ale jinak to není žádná sláva... Dá se to odpozorovat i podle toho, že na něm nikde nenajdeš že to vyrobil Seasonic

A jaký zdroj by jsi doporučoval ?

Fortron Raider S 550W.Má silver, kabely jsou kratsi, ale do zalman z3 to v pohode dosahne. Utahne i silnejsi grafiky a ma rezervu pro pretaktovani.

Asi bych veril vic tomu zdroji, nez Fotrikovi...

pane kolemjdoucí... plkat umí každý, ale rozumě poradit už málokdo, takže pokud nemáš rozumnou radu tak se nevyjadřuj.

no sám ho mám.. krmím tim FX6300 + 7950 ... Spíš uvažuju o něčem s modulární kabeláží, abych udělal trochu pořádek v casu.. Do oka mi padnul Chieftec A90...

A s procesorem jste spokojen ? Co máte za grafikcou kartu ?

Mam http://www.czc.cz/d1v5m04n64icsa4mvju4iiguv... a jsem spokojeny. Pouze je ten cooler master vymenen za fortrona raider s 550. Hry jezdi na fullhd v pohide. Mam nataktovano na 4.1GHz.

ok, dobře. A co se týče sestavení ?? mám věřit CZC a nechat ho sestavit od nich ?

zatím maximálně, ještě jsem nezažil, aby mě ten procesor v něčem omezoval... Grafiku mám jak píšu HD7950 a zatím taky naprostá spokojenost...

Coz je r9 280, ne?

ok, dobře. A co se týče sestavení ?? mám věřit CZC a nechat ho sestavit od nich ?

pokud si na to nevěříš tak si to nech sestavit u nich... Ale jinak to je obyč. skládačka ve který není co posr..., veškerý konektory jdou zapojit jen jediným možným způsobem... Jen se nesmíš řídit pravidlem že "co nejde silou, půjde větší.."

zhruba.. 280tka má trošku vyšší takty nižší spotřebu... ALe nic tak zásadního to není