Sestava AMD (33K)

Přeji hezké odpoledne. Rozhodl jsem se po 13 letech nahradit svůj stařičký Athlon za něco pořádnějšího, aby mi to opět vydrželo tak na 10 let. Využítí většinou na práci (i rendering videí apod.) a občas nějaká ta hra - CoD2, Vietcong, Flatouty, Diablo atd- nic extra. Chtěl bych 2 monitory (1 z nich aby měl pivot), pokud možno sestava co nejtišší a nejlevnější - 33k je maximum. Zde je co sem zkusil navrhnout : https://www.czc.cz/c96s0217fkg5fbmlvkn5698bh... Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

RAM na 100% ber Dual-channel 16GB a 2933MHz.

Možná ten BenQ vyměnit za něco levnějšího a ty peníze dát do RAMek? Ten Samsung má freesync - ten budeš chtít používat jako hlavní displej.

A nějaký chladič. Zde nejlépe Freezer 13.

Z nějakého důvodu je na živě strašná nenávist vůči Stock chladičům přitom Wraith Spire je hodně tichý.

Jop, tyhle stock chladiče sou prej cajk, ale jak jsem říkal už o ramkách prostě po roku/dvou bych dokoupil ramky na 16GB a třeba i nějakou noctuu / ninju na overclock řádnej.

Nevím jestli je to nenávist. Nedůvěra ale v každém případě. Stačí si pořídit běžný G4560 a osadit ho dodávaným chladičem. To se prostě nedá poslouchat. Možná, že kdo to má doma, že si časem vypěstuje i nenávist. Tak se nediv.

A co má spoleřčného Intel šitka s AMD? Prostě každý chladič je jinýý. Např. Chladiče na Phenomy II X4 a X6 byly strašné - sice Heatpipe, ale chladily hůře, než chladiče na X2. Dnes je situace jiná.

Spíše zaměření na Artic, cpe to všude, ač jsou levnější a daleko lepší chladiče. Ale Artic je holt Artic! I když šunt, tak Artic!Také bych se přibaleného chladiče tolik nebál.

"Artic je holt Artic!"Ověřený výrobce! Zrovna u tebe se divím, když u všeho řešíš "skutečného výrobce"!!"I když šunt, tak Artic!"Skutečný výrobce chladičů s těmi nejlepšími, co se dají sehnat! Výkon výborný, akorát montáž obtížnější.Už mě taky nes*r!

Artic už má svoje nejlepší léta za sebou, pár let zpět byl top, dneska jsou lepší - i s jednodušší montáží

Jako mě je to jasný, ale už nevím kde ubrat. Další ramky dokoupím třeba za rok/dva atd, ale chci to do těch 33K narvat. Monitory netuším jaké vybrat proto sem napsal, že prostě jeden s pivotem a 24 palců to jediné.

Jsi si vědomý toho že s tím jedním stickem dostaneš třeba o 30% méně výkonu? Hádám že z toho starého počítače nemáš ani použitelnou bednu ani disky,co?

Bedna určitě ne, a HDD s sata II (123GB) takže asi nic :D

A ano vím, že to bude asi horšavější, ale jak jsem říkal pak se dokoupí (až klesnou ceny) ale i tak si myslím, že to bude o "něco málo" rychlejší jak aktuálně můj jednojádrovej Athlon a 1,5 GB ram.

Tak slevte z požadavků. Vezměte prostě dva monitory bez pivotu. Stejně je lepší mít vedle sebe naprosto stejné monitory, a tím nemyslím jen to, že to vipadá lépe, ale že mají stejnou odezvu, barevné podání, výškové nastavení, atd. Pak se to docela vleze do 33tis i s 16GB ram. viz:https://www.czc.cz/200384,209974,208611,1946... Berte jen jako nástřel. HDMI kabel musí být také 2x. Monitor se dodává pouze s D-sub (VGA), což do nových grafik nelze zapojit.Nebo kupte RX 470. Podle toho co píšete vám i tak výkon RX 470 bude připadat jako z jiné planety.

*vypadá