Selhal primární bios msi P67 gd65, jak dál ?

co mám dělat, jako vadí mi to nějak, mám nějak přeinstalovat bios, či nahrát záložní bios ?podotýkám že mi pc jede v poho, navíc přesně podle nastavení v UEFI/biosu, taktovat mohu z os, větráčky nastavovat, eSATA jde za chodu . .vše jede jak má . .

Odpovědi na otázku

http://www.zive.cz/poradna/error--blika-diod... Včera jsi se dostal k tomu, že máš něco s primárním BIOSem. Dodnes jsi nenapsal, zda jsi udělal reset BIOSu a zda to k něčemu bylo.

nic se nestalo, UEFI nastaven, pc evedentně neblbne ale dioda dál blikáznamení : ,,selhal primární bios"přitom mám nastavený tak jak jsem chtěl v uefi (tj biosu), mohu taktovat přes Msi control center

Do řiti už. Já se tě neptám na to, zda to máš nastaveno podle svých představ. Ptám se na to, zda jsi UDĚLAL RESET BIOSU. Tedy zda jsi spojil ty dva piny na desce (viz. manuál strana 2-20).Jednoduchá otázka, která už dva dny čeká na jednoduchou odpověď:1. - ANO (+výsledek, zda to pomohlo)2. - NE, jsem idiot a nechci s tím pomoci.

Dle tvých znalostí a přístupu http://www.zive.cz/poradna/error--blika-diod... Ti mohu doporučit jediné: Pokud Ti to funguje a nemáš s ničím problém, tak do toho nevrtej, jinak Ti to přestane jít úplně.

tak ale proč to bliká ? ?

A jak rychle bliká?Blink (1 cycle/second): The primary BIOS is failed.Fast Blink (10 cycles/second): The second BIOS is failed.Předpokládám, že tohle anglicky zvládneš

Vypnout PC, rozebrat, vyfoukat desku od prachu, vyčistit čip s BIOSem lihem, nechat oschnout a smontovat. Pokud nevíš, který čip obsahuje UEFI firmware, tak to svěř někomu, kdo tomu rozumí. Viditelně je to nad tvé síly.PS: Bliká to možná proto, že je EEPROM prozkratovaná prachem a deska po zapnutí startuje ze záložní.

mohl by pomoct update biosu, viz http://forum-en.msi.com/index.php

Stačí se podívat na IP a mentální ochablost a je to celkem jasné. Vy na nic raději nesahejte. BIOS si rozvracet nenecháme!

Mal by sa dat obnovit zo zalozneho BIOSu. Tak to urob. Precitaj si manual.