» Poradna » Windows (a jiné OS)

Seknutí lišty a startu

Ahoj.Poslední týden se mi stává že se mi po najetí ve windows 8.1 na lištu, nebo do startu, plně lišta i start seknou...když zmáčknu tlačítko start asi na dvě vteřiny to pak zase naběhne ale následně se to stejně zasekne.Pomůže na to až tvrdé vypnutí notebooku, pak to pár dní zase běží normálně ale dnes mi to udělalo znova.Jsem tak trochu počítačový negramot, tak budu ráda za každou radu...

Odpovědi na otázku

Zkus sdělit hw sestavu a verzi W8.Vyskytují se nějaké hlášky v Admin logu?Pokud ano: požádej nějakého ajťáka o jejich vyřešení (zdarma to nebude).Možná máš ještě nastavené nesmyslné defaultní funkce OS, především FastBoot?Co s tím?Vypni FastBoot v nastavení.To zvláneš sama - viz FAQ:http://www.systemrequirementslab.com/cyriDále ověř z Admin konzole cmd, zda nějaký ovladač není plně kompatibilní se stávajícím ACPI:powercfg -energyPo ukončení testu prostuduj výsledný log.Pokud mu neporozumíš, okopíruj obsah logu sem:Ctrl + A -> Ctrl + C -> Ctrl + V

Omlouvám se za chybný odkaz.Správně:https://www.lukasberan.cz/clanky/windows-8/117-fast...