» Poradna » Windows (a jiné OS)

Sekání- Zhoršil se výkon

Už od včerejška mi začal počítač dělat potíže s výkonem.. Windows mi nepíše žádné potíže, ale výkon se o hodně, hodně zhoršil. Můžete mi poradit nějaký program, který přijde na problém? Nevím příčinu. Jenom jsem včera smazal dvě aktualizace, které zakázaly zobrazování aktualizaci z win 7 na win 10, ale to s tím nejspíše nic společného nemá

Odpovědi na otázku

ctrl+alt+delete spustit správce úloh,uvidíš, co vytěžuje procesor.Může to být také virus, nebo jiná breberka,co ti vytěžuje cpu.

Nejvíce mi zatěžuje samozřejmě hra, prohlížeč a steam. Využití procesoru se pohybuje kolem 0-15% při normálním používání, když nehraji. Nevím, jestli to pomůže

Jestli si si jistý, že nemáš virus v pc,tak zkontroluj teploty, třeba po 15min. hraní.Program aida64 nebo speccy.

Aktuálně(když nehraji) má CPU 55+- stupnů

Aký CPU a grafika? V iddle u FX-8300 veľa, u Intelu celkom dosť. Ja mám u 95 W CPU v iddle 26°C, takže si na tom ZLE

já mam 35W a 44°C

1. pozeraj čo Ti vyťažuje CPU. Ak nemáš P4, nemal by ísť na veľa % v iddle2. otestuj HDD cez HDtune. Nemal by si mať rýchlosť pod 50 MB/s ak máš SATA2. Ak máš dobrý HDD, aj cez 150 MB/s. Už som videl HDD s rýchlosťou 0,5 MB/s. Asi chyba kábla3. ovládače na grafiku máš stále? Ak nie, všetko robí CPU4. škoda, že si si neurobil testy výkonu. Mohol by si ich teraz porovnať. Napr. 7zip 5. už spomínal kolega teploty - skontroluj. Speedfan dokáže teploty pamätať, resp. máš spätne o nich info6. PC a chladiče vyčistené?

No, včera jsem testoval po době problémy s výkonem(v ovládacích panelech) a nic moc se neukázalo(Jen, že bych mohl zhoršit kvalitu, ale to jsem zakázal jen aero) No, notebook trošku vrčí, ale to on vždy a určitě se to nezhoršilo. Hádám, že tím to určitě nebude. Co se týče viru, to nevím. Antivirus nic v poslední době nezaznamenal a včera jsem ho odinstaloval, protože jsem s ním byl nespokojen.

Možná, že si antivir odinstaloval a vir se zapnul,neb předtím ho antivir vypnul po startu.Ale to jsou jen spekulace.Můžeš zkusit projet online scanerem esetu.

Může tedy virus hodně ovlivnit výkon?

Zkus načíst bod obnovení, kde najdeš ty 2 aktualizace.DefragmentujPokud nic, popiš jak se projevuje zhoršení výkonu. (zátěž cpu? disku? paměti?)Pokud vim, na zobrazování win10 mě stačilo zrušit jednu aktualizaci.

ano virus muže oblivnit vikon pc ja sem jednou zažil že virum mně pc vipilal po 5min nebo to muže nasledovat aš policie sou ti falešne obrasky na monitoru použi toto možna ti to pomuže http://www.slunecnice.cz/sw/ccleaner/ nebo toto http://www.eset.com/int/home/products/online-...