Seasonic zdroj 550w S12G

Mám dotaz: když jsem měl starý zdroj a vypnul třeba proud, nebo jsem ho musel vypnout ze zásuvky nereagoval, tak kontrolka zapnutí se hned vypla. Tedka když mám tento nový zdroj, tak ještě chvilku svítí, když vypnu a zapnu el. proud u pc asi na 1 sekundu, tak kontrolka pc že je zapnutý stále svítí a jakoby pc znovu najíždí, je to tím, že ten zdroj je výkonější. Tedy vydrží i 1,2 sekundové výpadky.dík

Odpovědi na otázku

1-2s těžko, ale krátkodobé ano. Takové ty, kdy ti blikají světla, nejsou pro lepší zdroje žádný problém.

No já jenom že jsem jednou musel vypnout pc natvrdo, tedy pc se vypnul, zapnul jsem zase el. proud a sam pc najel. To u starého evolveo zdroje nedělalo.

Jsou tam elektrolyticke kondenzatory a nejakou dobu trva, nez se vybiji. Po celou tu dobu jeste muze fungovat pomocny zdroj, ktery napaji MB a protoze doslo k vypadku, coz je dost specificky a pro zdroj nekontrolovatelny stav, muze se v nekterych sestavach sam zapinat. Nektere zdroje maji i flash pamet, kam se ukladaji ruzne stavove informace o provozu. Pro zajimavost, na mem monitoru po odpojeni ze zasuvky sviti indikacni LED dioda jeste 30s, nez se kondiky vybiji. Podobne to bude se zdrojem.

"když vypnu a zapnu el. proud u pc asi na 1 sekundu"To je cesta, ako znicit zdroj.Medzi vypnutim a zapnutim by mal byt interval aspon 20 - 30 sekund.

Tak to už bych je měl upečené. Ale nemám.

To buď rád, ten zdroj tohle zacházení nevydrží věcně.

A těch 20,30 sekund jsi našel kde? Máš nekde nějaký článek? Platí to i při normálním vypnutí a zapnutí pc?

Při normálním vypnutí ne, ale při zapnutí 230V dostává nejvíce zdroj na pr_del.

Tak to by mohlo platit i když vypnu pc ze zásuvky, pak to třeba za hodinu zapnu a pak zapnu zvlášt ještě sítový vypínač.Jo asi to je těma kondenzatorama, jsou asi kvalitnější než u zdroje za 800kč.

Plati to jen po pripojeni napajeni 230V. Na vstupu je/jsou termistory, ktere omezuji proudovy naraz pri nabijeny filtracnich kondiku na vstupu. Po zahrati klesne jejich odpor na nulu. K tomu aby zacaly opet fungovat a zchladly, potrebuji nejaky cas. Desitky sekund, par minut. Uz jsem opravoval par takto odpalenych zdroju a nebyly to zadne levne kousky. (upalene elektrody elytu, usmazene tranzistory v PFC...). Vse pouhym odpojenim a pripojenim napajeciho kabelu. Idealni cas ke zniceni zdroje odhaduji na 5-10s. Termistory jsou jeste dostatecne teple a maji maly odpor a kondiky na vstupu uz jsou vybite. Pak je proudovy naraz pro zdroj likvidacni.