» Poradna » Notebooky

Sdílení internetu s PC do PC přes USB

Ahoj LidiJe nějak možné sdílet internet s PC do PC ? konkrétně mám namysli s PC stolního do notebooku Asus transformer T100 přes USB.Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Spíš postrádám smyslnost zabývat se takovým řešením (navíc nejsou dostatečné informace).

No tak asik tahle, jde o to že v práci máme zabezpečenou wifi, můžeme se připojit pouze skrze MT, šlo by to i na NTB ale problém je s certifikátem (bohůžel neřešitelný problém) na stolním PC máme internet normálně přístupný (ale blokované instalace SW), MT mám ale nechci používat Wifi tethering kvůli M.datům. A jelikož Asus T100 nemá ethernetovou přípojku a disponuje pouze 2x USB (+microhdmi) s tím že jedno je micro druhé standart tak mě nic jiného nenapadá. Samozřejmně by bylo možné sdílet internet skrze USB(wifi+usb tethering) ale jelikož používám myš je to neproviditelné z důvodu že USB hub mi nepropustí data nebo jak jsem četl na jiných fórech, prostě sprostě toto USB neutáhne 2 zařízení najednou + přenost dat. Doufám že toto jsou již dostačující informace :)Díky za vaše odpovědi

možná by to šlo za použití dvou adaptérů usb rj45 a utp kabelu coby propojení mezi adaptérybohužel nevím, jestli tohle řešení vyžaduje instalaci nějakých ovladačů nebo obslužného programu

Ne, to by fakt nešlo. Přes USB nelze propojit dva počítače.

Nikdy neříkej že něco nejde. Vždy se najde blbec který neví že to nejde a udělá to.

Až ti začnou dva počítače komunikovat přes USB kabel, tak řekni ;)

On už se takový blbec našel v roce 2001, Microstar dokonce PC2PC USB zabudoval do základní desky http://www.zive.cz/clanky/pc2pc---nejjednodu... . A dobře si pamatuji, že labely usb PC2PC s opuchlinou uprostřed jsme prodávali. Pravda dnes už asi budou dost těžko sehnatelné.

Pardon, byly to samozřejmě kabely, ne labely.

Nie je to to isté ako dnes USB-RJ45 2x?

Ne není. To co popisuješ jsou dvě běžné USB síťové karty, kdežto USP PC2PC kabel byl kabel s konektory A na obou koncích. Někde uprostřed byl kabel opuchlý a v té opuchlině se skrýval obvod nejčastěji s čipem Prolific PL-2301/2302 nebo Genelink GL620USB, který umožnil komunikaci host - slave oběma směry. Teoreticky nějak okolo 8Mbps, prakticky okolo 1,5Mbps

usb laplink

Jo, říkávalo se tomu tak, jenže zatímco laplink pro spojení přes seriové porty se stále prodává, USB laplink zřejmě dávno zmizel ze světa.

ak ťa správne chápem, chceš na zabezpečenej firemnej sieti prevádzkovať svoj notebook, lebo na firemnom pc máte zakázané inštalovať sw? koleduješ si o vyhazov kamaráde

Existujú USB na USB, ale tam skôr získaš skrat Nato treba usb laplink, ale dnešné dosky to už nepodporujú.

káble USB samec na USB samec