SATA kabel - rozdíl cena vs. kvalita

SATA kabely - Jaké máte zkušenosti? Potřebuji koupit, ale narazil jsem na stejný kabel za 19 korun, ale také za 99 korun, stejné parametry, akorát jiná značka. Chápu dobře, že platím rozdíl pouze za značku, nebo je opravu nějaký zásadní rozdíl v kabelu jako takovém, funkčnosti, apod.

Odpovědi na otázku

Ano, platíš jen za značku :)

Samozřejmě že jsou rozdíly v provedení, a to značné. Funfovat bude asi i ten nejlevnější, ale zase na druhé straně, pokud se v kabeláži vyskytne nějaký problém, je někdy peklo to najít. Nedávno jsem řešil problém s naprosto záhadně se chovajícím PC a nakonec byla příčina v kabeláži napájení jednoho z disků. Fakt je to pocuc. Docela se vyplatí zaplatit si solidní kabeláž.

Ako mame vediet ci platis za znacku, ked si typy kablov neuviedol. Niektore kable su drahsie preto, ze su niecim vynimocne, napr. kratke, tenke kable s miniaturnym konektorom a tie si vyberies pre konkretnu potrebu.

Z pohledu funkčnosti je to asi jedno. Jen můžeš narazit z pohledu technického provedení. Tj například ten levnější kabel po 10tém odpojení se odtrhne a v disku zůstane konektor, kdežto ty budeš mít v ruce jen holé dráty...