» Poradna » Notebooky

Samsung evo 850 a pomalé bootování windows 10

PROSÍM O RADU.VLASTNÍM NOTEBOOK HP ProBook 4530s.Nainstaloval jsem hard disk SAMSUNG EVO 850 250Gb.Po základní instalaci Windows 10 systém nabootuje zhruba do 14 sec.Ale po aktualizaci ovladačů nabootuje Windows až po 3- 4 minutách.Zjistil jsem,že po zakázání ovladačů graf.karty (AMD RADEON HD 7400M series) systém bootuje opět rychel(14 sec).Upgrade nejnovějšího biosu i nainstalování nejnovějších ovladačů graf.karty nepomohl.

Odpovědi na otázku

14 s je veľa. Zrejme tvoja doska nepodporuje FastBoot. S FastBoot by to bolo pod 5 s. Rekord je s Evo 850 3 s boot + 1 s login. Problémom je grafika a bohužiaľ nič s tým nespravíš pokiaľ nemáš inú grafiku.

DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.DESKA ASI OPRAVDU NEPODPORUJE FAST BOOT.V UTILITĚ SAMSUNG MAGNICIAN V NASTAVENÍ RAPID MODU JE ČERVENÝ KŘÍŽEK ERROR U "OS".S GRAFIKOU ASI OPRAVDU NIC NENADĚLÁM.MUŽU TOMU ROZUMĚT TAK,ŽE NEMÁ SMYSL ZKOUŠET JINY SSD DISK OD JINÉHO VÝROBCE?

No to je ale slsuny blabol. Zjisti si rozdil mezi bootem a probuzenim.

Blábol? Mám Evo 860 a bootuje hybridne cez FastBoot do 4s na Win 10. Bez FastBoot je to 8-12s

Oprava: 850

Systém oddílů je MBR nebo GPT? Řadič disku předpokládám běží v režimu AHCI (některé notebooky HP mají defaultně legacy-IDE).

SYSTEM ODDÍLŮ JE MBR.ANO,ŘADIČ DISKŮ BĚŽÍ V REŽIMU AHCI.

Instalačku jsi vytvořil přes Media Creation Tool?BIOSu (správně UEFI) notebooku jsi aktualizoval na nejnovější verzi? Pokud ano, resetni na default (tuším F5), donastav vše potřebné (zapni secure boot) a proveď čistou instalaci znovu na systém oddílů GPT.

Aktualizovat na nejnovější verzi, pokud to opravdu neřeší nějakou zásadní chybu samozřejmě není třeba.Secure Boot s tím nemá samozřejmě naprosto nic společného a je to spíše horší než lepší možnost (řešilo se tu milionkrát)Systém oddílů GPT na SSD EVO 850 (a vlastně obecně) je úplný nesmysl ... samozřejmě (řešilo se tu milionkrát).Nějak nejsi ve formě dneska, jedna pitomost za druhou ...

BIOS/firmware/aktualizace je NUTNÉ instalovat vždy - ostatně odstraňují chyby. EFI boot/GPT oddíly jsou podmínka správného fungování většiny notebooků od HP. Na některé jejich produkty prostě MBR nevytvoříš a některé jejich notebooky nedovolí boot jiné, než určité edice Windows. To je pouze suché konstatování - není to bug, to je feature. Proč a jak tomu je, tak na to se mě neptej - já v HP nepracuji a neprzním jejich produkty takovým rozhodnutím.Tazatel si stěžuji na pomalý start - což je dáno tím, že „moderní“ Windows 10 systém instaluje „zastaralým“ způsobem. Optimální způsob instalace Windows 10 na zařízení s firmwarem typu (U)EFI (AMI Aptio 4+, ‎InsydeH2O...) je EFI boot a systém oddílů GPT.

Ne, není to nutné vždycky. Nejprve je třeba zjistit CO to vlastně řeší a až pak eventuelně instalovat, to tady ví doufám kromě tebe už úplně každý proboha.Druhý odstavec je pouhá hypotéze, takže no comment.tazatel v prvé řaděpíše, že před instalací jakéhosi ovladače to fungovalo normálně, takže né, ani EFI upgrade, ani GPT s tím nemají nic společného. A ty bláboly tady o tom jak někomu laptop startuje (ne že se budí z paměti) za 3 vteřčiny ... to zase nesmíš věřit každému trollovi ...

ANO,INSTALAČKA JE ČISTÁ PŘES MEDIA TOOLS.BIOS AKTUALIZOVÁN.RESETOVÁN,PROVEDENA NOVÁ INSTALACE WINDOWS DO ODDÍLU GPT.STAV STEJNÝ ,NIC SE NEZMĚNILO.

Zkus BIOS o verzi níže, pomohlo mi to u HP 655, kde s nejnovější verzí nebylo možné instalovat z jiných, než certifikovaných instalaček.Jinak mě napadají jen alternativní drivery pro grafiku:http://leshcatlabs.net/unifl-unified-leshcat-dri... a přes O&O ShutUp10 zcela zakázat aktualizaci driverů:https://www.oo-software.com/en/shutup10

A samozřejmě vynutit starší verzi ovladače řadiče disků, viz doporučení:http://www.win-raid.com/t29f25-Recommended-AHCI-R...

Ovladače jdou downgradovat, ale přesný postup si nepamatuju.

Zkuste postupovat podle těchto kroků https://goo.gl/VeEcL1 Zdroj: https://goo.gl/mrw3hC, příspěvek z 11-07-2016 12:24 PMJe třeba najít všechny klíče "EnableULPS" a změnit jejich hodnotu z 1 na 0!

Taky řešení ... a až to odzkouší, tak bych konečně doporučil provést znova čistou instalaci přesně tak, jak se to dělat má. To je totiž vůbec nejrychlejší způsob řešení tohoto problému ...

Jak jsi instaloval ovladače? Hledal jsem na stránkách HP a ovladače pro Win10 jsem nenalezl. Jenom Win7, 8, 8.1. Jestli jsi něco stahoval ze stránek AMD, tak to není dobré. Grafické drivery je nutné stáhnout ze stránek výrobce notebooku. Pokud máš čas mohl bys zkusit, jestli bude stejný problém s Win7. Funkční ovladače jsou na stránce HP. Pokud by to šlapalo, tak udělat upgrade na Win10. Je možné, že se s tím ta "mašinerie" od MS nějak popere a bude to funkční. ☺

MÁTE PRAVDU.OVLADAČE NA HP STRÁNKÁCH JSOU JEN PRO MAX W8.1OVLADAČE PRO KARTU JSEM STAHOVAL TAKÉ Z AMD STRÁNEK,ALE DĚLALO TO PASEKU.PROTO JSM SE VRÁTIL K OVLADAČŮM ,KTERÉ POUŽÍVÁM JEŠTĚ Z W 7.ZKUSIM TEDY JEŠTĚ NAINSTALOVAT W7.

Jestli to dobře chápu, tak jsi zkoušel nainstalovat ovladače pro Win7 do Win10. Tohle občas fungovalo u 32bitové edice Windows, ale úplně spolehlivé to taky nebylo. A ještě to bylo většinou u sousedních vydání OS (např. z Win Vista do Win7 a pod.). U desítek bych to nedělal. Nainstaluj správnou edici, kterou máš zakoupenou s laptopem. Zkontroluj, zda je aktivována, případně aktivuj přes internet. Aktualizace nestahuj. Stáhni a nainstaluj ovladače ze stránek HP. Zapni některá "Usnadnění přístupu" (Lupa, Myš klávesnicí a pod.). Spusť správnou verzi upgrade na Win10. Po dokončení by měly být Win aktivní a postahují aktualizace ovladačů. Můžeš to udělat ve správci zařízení i ručně. ☺

PORADTE PROSÍM,JAK SE VRÁTIT ZPĚT Z DYNAMICKÉHO DISKU NA BĚŽNÝ.DLE VÝŠE UVEDENÝCH RAD JSEM PROVEDL ZMĚNU NA DYNAMICKÝ A TED NEMÁM NABÍDKU NA VRÁCENÍ ZPĚT NA BĚŽNÝ DISK.

Hm ... a jsme doma. takže zanechat blbostí a instalovat na ten stroj to co tam patří (pro co existují drivery prostě).

Prosím Tebe, kam na ty moudra chodíš? Že výrobce nevydá ovladače, aby si nekanibalizoval novější řady je celkem běžná věc. Windows 10 chodí spolehlivě i na noteboocích Dell D610 a D830.

Ach jo, za co. Áááno, chodí, mi chodí třeba na Dell 4300 latitude, ale protože to umím, protože si s tím poradím, protože vím která bije. Problém téhle poradny je v tom, že na jedné straně stojí niemand a na druhé straně poměřovači pinďourů teoretizující o možnostech a to je prostě blbě. Správně je to tak, že když na jedné straně stojí niemand, tak jediná odpověď je - dej to někomu kdo tomu rozumí, nebo instaluj to co tam patčí a nevymýšlej kraviny - debata na 4 příspěvky.

OT: To mluvíš o sobě? Nevím, kdo tu začal urážet první všechny okolo sebe, kdo nesdílejí tvůj jediný správný světonázor.

Ale já nepíšu o urážení (vidím to prostě jinak), já píšu o vymýšlení rovnáku na vohejbák a to tedy na můj vkus dost časně "Hloupý Honza 109.105.49.--- | 31. 12. 2016 5:11 " ...

TAK TI PĚKNĚ DĚKUJI TY NIEMANDE ZA RADY.SAMOZŘEJMĚ JSEM ŽÁDAL O RADY ZKUŠENĚJŠÍ LIDI,NEŽ JSEM JÁ,JINAK BYCH TU NEPSAL.ŽÁDAL JSEM O RADY ,NE O URÁŽKY.

Ale já jsem ti přece poradil. Nakonec stejně uděláš to co jsem ti radil, tak to i pochopíš, zatím jsi jen vzteklý že to nejde tak jak by sis představoval no, ale každý nějak začínal, vytrvej

DOBRÁ PÁNOVÉ.TAKŽE VŠEM VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU A DÍKY ZA RADY.

Vypni si CAPS LOCK. Ak nevidíš, tak "ctrl" a "+".

A vypni si CapsLock, už to o tobě cosi vypovídá.

Problém vyřešen tímto postupem:Čistá instalace W10.Automatický upgrade ovladačůVypnutí (odpojení)internetuDownupgrade ovladačů graf.karty (stažené ze stránek HP pro W8.1. Pro W10 ovladače na podpoře nejsou.)Zakázání autom.upgrade ovladačů programem O&O ShutUp10.Po restartu počítač nabootuje do 15 sec.

Díky za zprávu. Může se hodit.

JJ.I já děkuji všem ,kteří mi pomohli se k tomuto dopracovat.

Ovladače na starší grafiky od AMD na noteboocích nefungují dobře.Je třeba stáhnout modifikované ovladače nebo změnit nastavení v registrech. http://www.expertreviews.co.uk/software/operating-system...

Již jsem toto řešil na několika ntb s AMD grafikama. Postup je jednoduchý, stačí spustit regedit, vyhledat "enableulps" a změnit hodnotu z 1 na 0.......a samozřejmě zakázat v ovládacích panelech zakázat v možnostech napájení pod akcemi tlačítek volbu "Zapnout rychlé spuštění." Výsledkem pak je normální boot.