» Poradna » Windows (a jiné OS)

Samovolné změny ikon na ploše a jejich názvy (Windows10)

Toto jste nám sdělili:Při vložení zástupce webu na plochu si W10 změní buď ikonu, nebo i název samovolně. Příklad: stáhnu si přehrávač Českého rozhlasu programu dvojky. Zástupce vytvořený na ploše má ikonu s logem dvojky a po příštím zapnutí notebooku se zobrazí úplně jiný obrázek ikony (logo zmizí). Někdy už při vložení zástupce se zobrazí jiný obrázek ikony, ne logo. Dále: vložím na plochu zástupce ČRo2. Poté vložím na plochu zástupce Country rádia a notebook si přepíše název zástupce tak, že jsou názvy obou stejné, pouze rozlišené číslem v závorce [ČRo2(1) a ČRo2(2)]. Jednotlivá loga se opět změní samovolně na obě stejná, ani jedno neodpovídá původním z webu, obě jsou ze systému W10. Proč si toto W10 samovolně přepisuje? Kde je chyba? Dá se to někde nastavit?

Odpovědi na otázku

Ikony webu pretiahnuté myšou na plochu máš priamo z integrovaného IE 11, Edge od Windows alebo iného prehliadača od tretieho výrobcu? Väčšinou sa to stáva, ak sú obmedzené prístupové práva k zložke desktop (plocha) alebo pošahaným súborom iconcache. Zmazať IconCache.db a odhlásiť sa. Alebo:Stiahni si a nainštaluj Firefox 48.0.1 cz od Mozilla. Z Firefoxu pretiahni ikony webu na plochu. Ak po odhlásení neudrží správnu ikonu ani Firefox, máš pošahaný W10. Náprava je jednoduchá a možná, ale pre mierne skúseného "useréra".

Díky za radu. Ty zástupce (ikony) jsou z Exploléru. Kde je nějaký IconCache.db, netuším, jak se mám a kde odhlásit též ne. Jelikož jsem senior počítačů moc neznaje, musím počkat na švagra, až bude mít čas a dle Tvého popisu se pokusí s tím cosi provést. Mně ty názvy nic neříkají, on je na tom s gramotností kolem počítačů lepší. Doufám, že si s tím poradí.

Na veku nezáleží, tiež pamätám koniec II.WW, dnes vlastním stavebnú spol. so 150 zamestnancami, makám 14 hodín denne v týždni. Sem chodím relaxovať prípadne sa pobaviť v prípade, ak ma chlapi nebuzerujú. Stiahni si prostredníctvom IE alebo cestou Edge prehliadač Firefox: http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/prohlizec... Nemusíš Firefox nastavovať ako predvolený explorer, aby si nezmenil asociácie zástupcov ikon, len otestuj pretiahnuté ikony webu na plochu. Firefox, ako sekundárny prehliadač, môžeš smelo kedykoľvek odinštalovať z OS W10 (Ovládací panel - Pridať alebo odobrať programy) v prípade nezdaru s webovými ikonami s originál grafickým logom situovanými na ploche.

Děkuji za radu, zkusím o příštím víkendu. Tento týden mám nabitý program a na počítač nebude moc času. Láďa.

Explolér neexistuje.