» Poradna » Ostatní

Samovolné vypínání PC.

Dobrý den,pořídil jsem si nový procesor do PC, bohužel mé nadšení o chvíli zhaslo.PC mi ze začátku šlapal v pohodě asi 1 hodinu pak jsem zkoušel zátěžové testy co zvládne a při průběhu hraní jedné hry se mi PC vypnul.Řikám si že se přehřál tak to chápu, ale po tom co jsem pc opět zapl se pc vypnul i v klidovém stavu při (41°C na jednom jádru a na druhém 37°C), takže to nemůže být přehříváním.Vrátil jsem zpátky pro zatím starý procesor a PC se už nevypíná. Všechny drivery co byli potřeba atd. (jsem snad nainstaloval, kromě bits, který byl v seznamu pro nainstalování také). Bohužel moje silná stránka nejsou jazyky a na to abych bits nainstaloval nejsem tolik schopný. Myslíte, že je to tím bits? Nebo něčím jiným? Za každou radu budu rád. Děkuji za odpověď předem.

Odpovědi na otázku

Horrorový román bez jediné technické informace. Nespletl sis IT poradnu s KsichtoKnihou? Uveď základní info:- hw sestavu včetně typu zdroje;- verzi a stav BIOSu MB;- verzi firmware systémového SSD;- teploty chipsetu, kaskády a VRAM v max. zátěži.

Jsem rád, že jsem ve Vás rozpoutal tolik emocí, ale přejděme k věci. Nový procesor - Intel Core i5-3360MPři zátěži - 71/77°CV klidu (plocha, Skype, internetový prohlížeč Opera, Steam) - 37/44°CPC/NTB - HP Compaq CQ58-255SC - Baterii mám non-stop vyndanou takže jede čistě na napájení ze sítě. 693711-001- 4GB RAM- Win 7 Ultimate 64bitBIOS Version/Date - Insyde F.39, 13.5.2014Disk - Samsung SpinPoint M8 - 500GBFirmaware - 2BA30001Snad to máte vše.

Upgrade notebooku, a to je teprve půl devátý ráno ... jak tě to napadlo? A ještě do HP desky.

Potřebuji kvůli škole na programy (AutoCAD, atd.), ale kupovat kvůli tomu nový notebook min. za 20. tis mi přijde kravina. Obvzlášť když mě ten procesor stál 200,-.

A zjistil sis vůbec, jestli ta deska, verze biosu atp., ten procesor podporuje? Přeinstalovat si OS? Máš na něj ovladače? 200Kč zní hezky, ale kdyby to fungovalo takhle růžově, tak se nové noťasy vyrábět vůbec nemusí, noťas není desktop.

Kompatibilní deska s procesorem je, to jsme řešili jako první, jinak by jsem si ho nekoupil. (Horší je to s tím BIOSem to mne nenapadlo...) Ovladačé také mám. A jinak chápu, pokud nepoběží (ten procesor) tak prostě nepoběží.

Co je "bits" nevím (nedej bože množné číslo od ...) a naprosto postrádám jakoukoliv zmínku o "chipset".

BITS je myšleno toto - https://downloadcenter.intel.com/download/19763/BIOS-Imple... Zmínka o komponentech je pod druhým komentářem.