Sám se mi vypíná Pc nevím SW nebo HW

Ahoj, mám problém s tím že se mi neustále vypíná Pc. Když hraju, nebo i když se dívám na film, najednou se buď restartuje, nebo vypne s tím že nejde ani nahodit. Kontroloval jsem kabely uvnitř, všechno znovu natlačil, ale stejně. Zkusil jsem i několik zásuvek s EL, ale změna taky nepomohlo. Má někdo nápad?SestavaZalman Z3 PlusARCTIC F12 PWM Rev.2 120mmCorsair RM650Cooler Master Hyper 103Crucial 16GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LPCrucial M550 128GB 7mmSeagate Barracuda 7200.14 1000GB s Advanced FormatMSI GTX 970 GAMING 4GIntel Core i5-4690MSI H97 GAMING 3Předem díkyMichal

Odpovědi na otázku

Co prohlížeč událostí? Je tam nějaká chyba? ☺

Kritická je tahle:Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.Kabely jsem kontroloval. všechny napevno sedí.

Na 99% je to chyba ssd. Docházelo k odpojování disku (předpokládám, že na něm máš systém), nejsi vyjímka.

Řešení je doufám nový firmware od Crucialu. Měl jsem stejné problémy. Aktualizoval jsem ho před dvěma dny a zatím žádný nečekaný restarty. Mám sice Crusial MX100, ale nový firmware je tam i pro tvůj model. Najdeš ho tady: http://www.crucial.com/usa/en/support-ssd

Pokud se počítač natvrdo vypne, tak je to v naprosté většině případů HW problém. Nejčastěji zdroj nebo základní deska. Chyba v jiných komponentech způsobí obvykle jen zaseknutí bez vypnutí.