Rychlost SSD v notebooku a v klasickem PC

Zdravím,mam ssd disk Crucial MX100 a zajímalo by me,proč dve identické instalace Windows 8.1 na notebooku a v klasickém PC se nespousi stejně rychle.Na notebooku s procesorem i3-2310m 8gb ram se spustí rychleji než na pc,kde mam i7-4790k a 16gb ram.Nejde samozřejmě o radovy rozdíl,ale znatelne to je.Muze to byt tím,ze mam v PC jeste druhy disk,který používam jako uloziste (klasické hdd)?Diky

Odpovědi na otázku

Žádné dvě instalace nejsou stejné, už jen ovladače musíš mít jiné, protože je to na jiném HW. A ano, možná ti start brzdí to, že to při něm osahává i ten HDD. Můžeš ho odpojit a zkusit bez něj. Každopádně to nemá moc smysl řešit.

Tou identickou instalaci mam na mysli,ze jsem udělal čistou instalaci ve stejnou dobu,takže nejde o to,ze by jeden disk byl opotřebovanejsi než druhy.

Nejde o stejny HW. Výrazný vliv má i samotný chipset desky, včetně kompletního seznamu HW. Na notebooku se načítají jiné ovladače (jak už také zmínil WiQiX) Neporovnávejme rychlost startu pomoci hrubého výkonu CPU. Myslím že nemá cenu si tímto lámat hlavu :)

Pokud jsi instaloval na stejný disk, tak druhá instalace bude vždy pomalejší - disk je trošku opotřebený a musí se sám dát dohromady - pokud jsi předtím neprovedl Secure Erase pro regeneraci výkonu.Instaloval jsi na oba počítače v režimu MBR nebo GPT?

To není stejný disk, jsou to dva identické disky, jeden v notebooku, druhý v PC.

Žádné dva disky ani stejného typu nejsou přesně identické. Můžeš mít štěstí/smůlu na "kus".

Rozdíl může být daný firmwarem pro řadič disku, který je součástí BIOSu a v ovladačích. Mobilní čipsety mají obvykle nižší výkon až o 30 % (vkládají do instrukcí různé uspávací cykly), ale díky tomu jsou schopny dosáhnout nižší spotřeby celé sběrnice SATA.Primárním účelem notebooku není být trhačem asfaltu, ale být mobilní.

myslim ze je to kvoli uefi vs. bios. Aj v pripade ze by islo o uefi vs. uefi, tak notebook bude vzdy rychlejsi. Ked ze uefi v notebooku nemusi zapasit s nejakymi prenho neznamymi zariadeniami.

ten čas měříš od stisknutí tlačítka napájení? Tak potom to je opravdu tím druhým diskem, protože při startu PC jsou inicializovány všechny disky a klasický plotně prostě chvíli dýl trvá než se roztočí... Já mám v NTB dva disky a trvá cca 10 vteřin než se objeví logo modrý windows, právě kvůli tomu že se napřed před bootováním musí inicializovat i ten druhej disk ...