» Poradna » Počítačové sítě

Rychlost downloadu z NASu

Ahoj lidi, mám problém při stahování souborů z NASu. Nevytáhnu z toho víc jak 1MB/s. Upload odpovídá cca 16MB/s. Proč tak málo?Malá domácí síť:Router OvisLink eLive IP-3047Access Point TP-LINK TL-WA500GNAS Synology DS115jPC Realtek PCIe 1GVliv AP jsem vyloučil odpojením. Router moc nepodezřívám protože z internetu to jede v pohodě. Tím pádem vylučuji i síťovku v PC. NAS to asi nedělá protože třeba na externí disk jede v pohodě. Čím to může být? :( Díky

Odpovědi na otázku

předpokládá, že to máš zapojené takto:poskytovatel internetu -> AP TL-WA500G -> router ovis -> NAS + PCDle mého názoru nestíhá router, zkontroluj jestli v něm nemáš zapnutý nějaký firewall nebo qos atp. Zkus si někde půjčit obyčejný switch a vřaď ho mezi ten router a NAS+PC. (kdybys ho chtěl kupovat tak jedině 1Gbps)

Ne, zapojené to mám:poskytovatel internetu -> do routeru ... z routeru to jde do AP, PC a NASu

Prepni si na PC sietovicu na 100Mbps a napis vysledok ci je to lepsie, alebo horsie.

Ten router má pouze 100Mb porty., To znamená, že za ideálních podmínek ti to pojede maximálně 12,5 MB/sNas, který máš je schopný asi tak 3-násobné rychlosti, ale k tomu bys potřeboval gigovou síť. Ve tvém případě to znamená, vyměnit router za nějaký s porty 10/100/1000 nebo si pořídit gigový switch, ten zapojit za router a až za něj vše, co je připojeno drátem.

To je pravda, ale na to jsem se neptal to vím Otázka byla proč to jede jenom 1MB/s...

No nic, odpovím si sám Zapojil jsem NAS přímo do PC a žádná změna se nestala. Síť jela na 1G, ale download byl pořád jenom 1MB/s ... nechápal jsem. Tak jsem se hrabal v nastavení NASu tak dlouho až jsem našel, že jsem měl zapnutou nějakou kontrolu provozu.Škoda, že na to Synology někde neupozorňuje :(

Proc ma zapnuti kontroly provozu vliv jen na interni HDD a na externi ne? Nediv se, ze ti nikdo neodpovedel, pokud hned v dotazu mylne vyloucis chybu NASU. Pak samozrejme kazdy predpoklada, ze jsi jej uz spravne nastavil.

To je to co by mne také zajímalo. Asi je ta kontrola provozu vztažena jenom pro LAN.