RX580 overclock

Zdravím, mám GPU Sapphire Nitro+ RX 580 8gb a mám dotaz, na kolik Mhz bych ji mohl maximálně overclocknout? +na kolik maximálně paměť.Momentálně mám GPU na 1500Mhz a paměť 2000, tak pokud to jde i o trochu víc, tak třeba v takové hře AC Odyssey to trochu pomůže. Co se týče teplot grafiky tak max 70 stupňů, a to větráky jedou max na 25-30%, což je stále dost tiché.MB-MSI B450-A PRO - AMD B450CPU-AMD Ryzen 5 1600XPSU-Seasonic M12II-520W Evo 520Wdíky předem za rady.

Odpovědi na otázku

OC není exaktní věda. Nikdo ti nic přesného neřekne, protože je to kartu od karty jiné. Prostě si ta maxima budeš muset najít sám systémem pokus-omyl.

Takže zkoušet vyšší a až to spadne, tak je to max? :D

Přesně tak. Po trochách přídávat a až se to začne sekat, je to už moc, tak se o něco vrátit.

ASIC quality?

kde to zjistím? přes gpu-z mi to píše "ASIC quality reading not supported on this card"

Pokud to neukáže ani HWinfo64, tak smolík. Paměti má osazeny jaké? Jestli tam jsou Samsungy, tak snad by mohly jít blízko na 2100 MHz.Hrej si s takty a powerlimitem přes OverdriveNTool.

stáhnul jsem jinou aplikaci, a ASIC quality má na 79.4%.Paměti nevím, jaké má, zkusím najít.

ASIC je OK, máš šanci dostat se na relativně vysoké takty bez zvedání powerlimitu a tím i produkce tepla. Prodávají se i zmetky s 60 %, v rigu mi běžely kusy reference s 65 % a měly pod 60 °C při taktech 1145/2050, tuším při 950 mV, lepším kusům stačilo o 100 mV méně. Jak vysoko ale půjde nataktovat k hraní ti neřeknu, tohle jsem nikdy nezkoušel u žádné Polaris.Paměti by mohl zobrazit GPUz.

Takže na nějakých stabilních 1550, 1600 Mhz by se dostat šlo?

Dyť se to tam píše. Hynix. Jak půjde karta nataktovat, to nevím. Ve chvíli, kdy začne dělat artefakty během testů stačí ubrat 10 % a lze to předběžně považovat jako stabilní maximum.

A má na to nějaký vliv přes jakou aplikaci se to taktuje?Zkoušel jsem dát takt na 1550 Mhz a po zapnutí Benchmarku u AC: Odyssey černota... na obou moniorech. Ale aspoň to nedroplo úplně, stačilo hru vypnout to. Asi víc jak 1550 Mhz nedám. Jedině přidat napětí?

OverdriveNTool je přehlednější. Zvedej postupně power limit po 5 % a napětí zvedej po 25 mV. Potom otevři OpenHardwaremonitor (je součástí HWInfo64) a sleduj, jestli skutečně došlo ke zvýšení napětí, pokud ne, restartuj počítač.Nejjistější je Furmark, pokud nestíhá napájení, tak neudrží takt a je třeba zvýšit power limit.Co máš za zdroj? Aby sis pak nestěžoval, že jsi taktoval a došlo přitom k výbuchu.

hned v dotazu zdroj mám PSU-Seasonic M12II-520W Evo 520Wtoho se taky bojím, aby náhodou pak ten zdroj nebyl málo... ale 98% lidí říkalo, že tento stačí a je tam ještě rezerva... zbylé 2% navrhovali 650/700w, rovnou i na další sestavu :D

Beru zpět, zdroj jsem přehlédl. Bude vyhovovat.

nevím, jestli je užitečné tohle, ale i tak https://ctrlv.cz/4LtA :D Tedy, napětí mám stejné jak na 1336Mhz, tak i na 1500. v tom se tolik nevyznám, tak raději píšu tady, abych grafiku nezničil :D

Pro P6 a P7 dávej stejné takty, pamětem zkus trošku snížit napětí.Stabilitu testuj ve Furmarku a hlídej průtok vzduchu skříní:https://geeks3d.com/furmark/

Kolik je trošku? P0-750, P1-800, P2-950 mV. Pro všechny snížit trochu? Jinak ten power limit je v OverdriveNTool Power target?+ power limit po 5 % a napětí po 25 mV mám zvedat po kolika Mhz přidaných? :D

Na základní P-stavy nesahej, ty to stejně většinou z důvodu zabugovanosti driverů ignoruje. Zajímá tě jen P6 a P7, tedy takty při hraní her. Kolik máš přidat ti neřeknu - musíš zkoušet.Pokud ti to na 1500 MHz při 1,1 V spadne ve Furmarku, tak přidáš 25 mV a začneš testovat znovu a budeš přidávat napětí tak dlouho, dokud to nepřestane padat. Pokud bude stabilní, ale neudrží takty (bude se podtaktovávat třeba na 1300 MHz), zvyš power limit o 5 %. Už chápeš princip?

Dobře, díky. Teď jsem dával stress test ve FurMarku... celou dobu gpu jelo na cca 1250 Mhz, což nechápu proč. Ve hře to jede normálně na 1500.

+jak dlouho bych tak měl testovat vše ve stress testu? 5min stačí?

5 minut stačí, zvedej powerlimit, dokud neudrží stabilní frekvenci.Pro jistotu ještě resetuj na default, pokud neudrží frekvenci při něm, je karta na reklamaci.

díky :) nechal jsem to na 1500Mhz, ale na stabilních. Power limit +5%