Různé rozlišení pro monitor a projektor

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaké nastavení v systému Windows 8.1 nebo program, který by dokázal upravit rozlišení pro různé výstupní zdroje. Představuji si to tak, že mám notebook k prezentací a z něj rozdvojkou mám posílaný signál do projektoru a vzdáleného monitoru. Na projektoru je obraz v pořádku v maximálním rozlišení, ale na monitoru je obraz mírně rozmazaný. Jde to nějak obejít? Předem děkuji za vaše rady a nápady.

Odpovědi na otázku

Většina NB disponuje dvěma grafickými výstupy.(Profi NB i více.)Nepoužívej rozdvojku.Zapoj monitor i projektor do samostatného portu bez rozdvojky.

Nepoužít rozdvojku, ale 2 nezávislá připojení k monitoru a projektoru. Pochopitelně to musí umět notebook. Lze použít dockinu např. i-tec USB 3.0 Travel Dual Docking Station 1x HDMI, 1x DVI-I, 2x USB 3.0 HUB

Tohle moc neobejdeš. Různé rozlišení pro obě zařízení při duplikaci obrazu prostě nenastavíš. Řešení by bylo připojit monitor zvlášť, nastavit rozšířenou plochu a mít na každém zařízení puštěnou prezentaci zvlášť. Což ale taky není nic moc... Ještě můžeš zkusit nastavit rozlišení televize a doufat že se s tím projektor nějak popere a downscaluje to.

Tohle neni resitelne pokyd chces na obou zarizenich stejny obraz. Je moznost tzv. rozsirit plochu, ale pak to bude jako by to byly dva monitory vedle sebe. Pokud je pouzita duplikace, tak se vzdy pouzije nizsi rozliseni, resp. takove ktere podporuji oba zobrazovace.

Idealni reseni je pouzit vsechny zobrazovaci zarizeni se stejnym nominalnim rozlisenim a pak nebude problem ani splitter/rozbocovac, ktery je u delsich vzdalenosti vicemene stejne nutnost (uvazuju hdmi/dvi/dp a nikoli vga, ktere je uz dneska kapku za zenitem).

Nie všetky Intel IGP zvládajú 3 monitory ak chceš rozšírenú plochu. Ale 3 je na prezentáciu nezmysel. 2 nestačia? Win+P a ideš...

Myslel jsem si to, ale chtěl jsem mít jistotu, že není jiné řešení. Všem vám děkuju.