Rtx 2080

Chcem kupit ASUS ROG STRIX GAMING GeForce RTX 2080 O8GB chcem sa opytat ci by nemal byt problem dat ju do mojej zostavy:Mobo:asus maximus ix heroSsd:samsung 960 pro 512 GBHDD: wd 1 TBChladic na cpu:artic freezer 13Ram:32 GB 2800 mhzCpu:i7 7700kMonitor chcem kupit asus pg248q,chcem sa opytat ci by nemal problem zapojit tu gk cez DP,lebo su rozne druhy DPZdroj mam seasonic 750w silver,konkretnejsieneviem,keby je niaky problem kvoli pinom,da sa to riesit redukciou ci?Case neviem aku mam presne,teraz mam ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 ked sa mi tam zmestila tato gk,da sa predppkladat ze by sa tam mala zmestit aj tato karta?Vopred dakujem za vaše rady.

Odpovědi na otázku

Chcem sa opytat ci ma tato gk lepsi potencial so buducnosti ako 1080 TiZlepsi sa vykon 2080 dalsimi drivermi?v niektorych hrach prehrava o niekolko fps s 1080 Ti

2080 drti 1080ti naprosto ve vsem s novejsima ovladacema a to i pres fakt ze Nvidia ty starsi NEzpomalovala jak se nekteri mylne domnivali.pokud kupujes novou tak jen 2080 a vejs, 1080ti by mela smysl za 10 - 11k z Ebay, da se najit primo z Evropy i za tuhle cenu a od sellera kterej ma vic nez jedno hodnoceni.Na Aukro kasli, je potreba nechat tupce co prodavaj kartu 3 roky starou v cene za co ji koupili vyhladovet (i kdyz tohle je pro aukro vzdy pravidlo).

S novsimi ovladacmi ma 2080 v kazdej hre viac fps ako 1080 Ti ?Prosim vas poradili by ste mi aj s mojimi predchadzajucimi otazkami.

Odpovědi na tvé otázky:- Problém v tvé sestavě nebude.- Monitor je ok a DP je ideální typ připojení.- Ten zdroj ti ty sestavy utáhne minimálně dvě, protože budeš mít rezervu přes 400W. Konektory má všechny, které potřebuješ. - Tvá vybraná karta je o 2 cm delší než tvá stávající, takže pokud ji tam máš tip-ťop, tak se ti tam ta nová nevejde. Ale jiná na 100%:https://www.czc.cz/evga-geforce-rtx-2080-xc-... https://www.czc.cz/msi-geforce-rtx-2080-vent... Navíc jsou o dost levnější. Ten příplatek za nápis Asus Strix je šílený. V Německu stojí v přepočtu také jen cca 22-23k, takže to je zase nějaká česká přirážka. Rozhodně neočekávej, že je o 30% dražší, že je i o 30% lepší. Všechny jsou +-stejné a jestli je mezi nejlepší a nejhorší (nikoliv nejdražší a nejlevnější) 10%, je to hodně.

Dakujem za odpovede.Na ten DP som sa pytal kvoli tomu ze som videl ze existuje viac verzi DP napriklad 1,4Zabudol som napisat ze ten zdroj je z roku 2010,je seasonic 750w silver,to je vsetko co viem o nom,tieto info vam stacia aby ste vedeli ci nebude s nim priblem?Tiptop znamena ze na tesno?:DVela ludi som videl pisat ze tieto turning karty su velmi velke.raz mi v minulosti niekto povedal te do mojej case by nemal byt problem dat asi hocijaku gk.to uz nemusi platit dnes.Ked mam dost velku case tak by pravdepodobne dufam tie 2cm nemali byt problem.Este mam jednu otazku,aj ked asi zbytocnu,videl som niekto ze k rtx 2080 od evga pisal ze je dobre mat tu kartu v case aspon so 4 ventylatormi,neviem kolko mam ventilatorov,asi na tom velmi nezalezi ci?co som spominal toho cloveka ci mi hovoril ze by do mojej case nemal byt problem dat hocijaku gk,mi este povedal ze aurflow mam velmi dobry,tato moja obava je dufam zbytocna:)

Pokud je ten zdroj stále funkční a bez vad, není důvod, proč by nefungoval i s touto kartou. Až začne blbnout, vyměníš ho. Ano, pokud kolem karty nemáš alespoň ty 2cm (+prostor na vyklonění karty při instalaci), tak si rozhodně kup menší. Karta má nejnovější DP 1.4, LCD má 1.2, takže ok. Pokud chceš využít 144Hz, tak stejně nic jiného ani použít nemůžeš:"**Digital Signal Frequency:HDMI:30~90KHz(H)/24~60Hz(V)DisplayPort (Normal):67~166KHz(H)/30~144Hz(V)DisplayPort (Overclock):67~212KHz(H)/30~180Hz(V)"Větráků musíš mít tolik, aby se ti PC uchladil a zároveň ti neurval uši. Ono se dá ledacos uchladit dvěma základními větráky, ale kdo to má poslouchat? Pokud máš v bedně více větráků, stačí jim pro stejný průtok vzduchu nižší otáčky.

taky si myslim ze kup lacinejsi a usetrene 5 -6k vraz do monitoru, vetsiho treba, -https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg278qr-le... https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg279q-led...

jakmile okusis vetsi uz jiny chtit nebudes

Dnes klesla cena tej karty o 40€ chcem dnes objednatDakujem vam za ochotuLen by som sa chcel este opytat este na toto:Pozeral som unboxingy tejto karty,v baleni som nevidel ze by mala pribale kable k zdroju,970 je zapojena s 1x8 pin,tato karta potrebuje aj 1x6 pinK tomu zdroju este,ze ked nam zapojenu kartu cez 1x8 tak by logicky namal byt priblem zapojit aj 1x6 pin?

Máš 750W zdroj, to znamená, že má minimálně 4x 6+2. Na co bys k němu připojoval další redukce?

Pokud je to konkrétně tento, tak ten má 2x 6+2 + 2x 6:https://www.tsbohemia.cz/seasonic-ss-750ht-750w-si... Takže nic nepotřebuješ.

Aky je rozdiel medzi 2x6 a 6+2?Ja som sa chcel opytat ci by nemali byt tie piny pribalene ku GK?

Co na tom nechapes?"2x PCIe 6 pin, 2x PCIe 6+2 piny"To 6+2 je prakticky osmipin s tím, že ty posledni dva piny se nemusí pouzit, cili jde zasunout do sestipinove zasuvky.Ke grafickym kartam se obcas pribaluji ruzne napajeci redukce, ano. Ale je lepsi se jim vyhnout, kdyz tvuj zdroj odpovidajici zastrcky primo ma!

Ked soravne tomu rozumiem ziadne piny nepotrebujem kupovat lebo tie kable ma uz moj zdroj?

Vlevo 6pin, vpravo 6+2pin:https://ctrlv.cz/shots/2018/12/12/eBb1.png6+2pin můžeš to strčit do 6pinu i do 8pinu. Na zdroji to máš 2x (pokud je to ten odkazovaný). Už to ti bohatě stačí, ale na zdroji máš ještě další dva kabely se samostatnými 6piny. Takže ke zdroji s 2x6 a 2x6+2 můžeš připojit hned dvě grafiky, které každá vyžadují 6+8.

Takto pravděpodobně vypadá kabeláž tvého zdroje:https://ctrlv.cz/shots/2018/12/12/jhbL.pngJen to musíš v tom chuchvalci najít.

Ked spravne tomu rozumiem tie kable mam uz v zdroji len ich musim najst.moje obavy co sa tykaju pinov su zbytocne?

Ano, přesně to jsem ti už několikrát psal. ;)Máš jich tam dokonce 2x více, než potřebuješ.

Presnejsie som sa chcel opytat ci bude treba sokupit 1x6 pin?

Dokupit

Hlavně mi neříkej, že tu GTX 970 jsi měl připojenou přes nějakou zbytečnou redukci a ne přímo.

RTX 2080 je novější a podporuje více věcí, takže je logicky lepší volbou do budoucna. Jen nechápu, proč chceš tento šíleně předražený model, když RTX 2080 začínají už o cca 6-7 tisíce níž a rozhodně o tolik horší nejsou, aby to okecalo tu cenovku u Asusu:https://www.czc.cz/245848,243419,243412/poro... Frekvence VRAM je u všech stejná, czc tam jen blbne s nesmyslnými údaji (7000 vs 14000). Rozdíl ve frekvenci jádra je o ničem.

Tohle vážně nechápu. Chceš vyhodit takovej ranec jen kvůli tomu abys mohl hrát v ubohým full HD rozlišení na brutálně předraženým 24'' TN monitoru. Vždyť ta GTX970 v pohodě zvládá 2560x1440.Kdysi dávno když ještě nebylo cool onanovat nad počtem watů u zdroje a víc fps neznamenalo víc adidas, stačilo pro plynulé hraní 30 fps. Ostatně konzole to tak mají dodnes.Možná by stačilo se zamyslet proč mají normální monitory jen 60 fps.

"GTX970 v pohodě zvládá 2560x1440"No tady jsme si trochu zaprehaneli, ze ano...Spust si na tom nejaky narocny novy titul. 970 neutahne na stabilnich 60fps ani ve full hd, natoz necem vyssim.

No já ji mám spolu s i5-3470 a GTA V jsem s vysokýma detailama v tomhle rozlišení v pohodě dohrál. A nějakýho škubání jsem si teda nevšiml.

GTA jeste ujde, kdyz nepotrebujes ultra nastaveni a odpustis si nektera vylepseni. Ma relativne dobre skalovani. A je v narocnejsich scenach spis zatez pro CPU. Mluvil jsem o narocnych novych hrach, ne o pet let starem GTA, ktere melo pred vice nez tremi lety jen mirny upgrade engine pro PC.Zkus Shadow of The Tomb Raider, Final Fantasy XV, Monster Hunter, Wildlands, nebo treba i Quantum Break, Deliverance...Porad abys nekde neco snizoval, vcetne veci, ktere fakt snizovat nechces (textury, stiny...), a stejne to porad neni ono.Holt uz je ta karta davno za zenitem, jakkoliv byla skvela.

Na 1080p je RTX 2080 až zbytečná, stejně by ti posloužila karta s poloviční cenou.

Aká s polovičnou cenou má výkon ako rtx 2080?

Na 1920x1080 by v pohodě stačila třeba 1070Ti. Já neříkám, že má stejný výkon jako 2080! ale tu bych kupoval až na 2540x1440 a vyšší.

ono je hodně zrádné to slovo "stačila", někomu nestačí ani jedna RTX2080 na FHD, protože chce BF5 mít s RTX on

Tak já myslel že se bavíme o reálném použití