» Poradna » Web a internet

Rozvádění signálu v bytě pomocí dvou routerů

Dobrý den,máme poměrně velký dům a ne ve všech místnostech, zejména ve druhém patře, je slabší, téměř nulový, příjem wifi signálu. Chtěl bych se zeptat, zda by šlo propojit 2 routery, aby byl jeden v prvním a druhý ve druhém patře? Kabel vedeme z půdy k routeru v přízemí a propojení by šlo v pořádku, ale nevím, jak by to bylo s funkčností. Předem děkuji za odpověď :)

Odpovědi na otázku

Sprav si s tym kablom z pudy zastavku v prvom a druhom patre. Budes to mat takto najlepsie ako je mozne.

Teď nějak nechápu, jak je to myšlené Abych upřesnil, jak to vypadá: na půdě je anténa ze které vede kabel do patra pod půdou. Tam je kabel v napajení a odtud zase vede o patro níž do pokoje, kde je router, ve kterém je zapojen PC a kabel do televize. Jenže PC chci přestěhovat a takhle bych musel stěhovat i router a to se mi moc nechce, tak mě napadlo připojit další router nahoru...

Druhý router si nahoru dej, přepni ho do režimu AP a propoj se spodním routerem LAN > LAN.

Díky, vyzkouším :)

Tak jsem to propojil a fachá to Akorát se chci ještě zeptat, zda to nebude mít vliv na rychlost připojení?

Nebude. Samozřejmě pokud budeš mohutně stahovat z jednoho routeru, tak na druhém bude rychlost menší - prostě daná kapacita linky se rozdělí, ale to je běžné.

Jo a ještě k nastavení wi-fi. Na tom horním routeru (nyní AP) nastav stejné SSID, šifrování a heslo jako máš na tom dolním. Pouze kanál nastav jiný.Když potom budeš s např. tabletem přecházet mezi patrama, budou se k oběma wifinám připojovat zcela automaticky - ani to nepoznáš.