» Poradna » Notebooky

Rozšírenie obrazu

Mam Notebook ASUS X54H Po prvej aktualizacii 1809 sa obraz zužil na výšku hore aj dole sú cca 2 cm čierne pásy. Vadí mi to hlavne pri priamých športových prenosoch, nedá sa obraz nijako rozšíriť na celú obrazovku. V Nastaveni sú možnosti len dvoch nastavení rozlíšenia: 1024x768(odporúča sa) a 800x600. Predtým tam boli aj ďaľšie nastavenia. Ovládač grafickej karty je najnovší. Dá sa s tým niečo robiť?

Odpovědi na otázku

Nejnovější ovladač? Od Microsoftu nebo od Asusu? Podívej se do vlastností graf. karty ....

Ano, je to ovladačem grafiky. Ty nepotřebuješ "najnovší", ale originální od výrobce.A až ho nainstaluješ, zakaž automatickou aktualizaci ovladačů. Jinak bude originální ovladač opět nahrazen generickým nepodarkom od MS. Zásadní je funkčnost, nikoli pofiderní "novost"....

Aktualizacia ti odinstalovala ovladace grafickej karty. Treba ich znovu nainstalovat.

MS generický ovladač grafiky. Jen málokdy platí, že nejnovější je nejvhodnější. Pokud existuje na stránkách výrobce pro konkrétní NB, stáhnout a nainstalovat, třeba i ovladač Windovs 7 nebo 8 nebude-li pro Win10.

Nie som expert na PC takže stručný návod ako to mám spraviť by som privítal. Vopred ďakujem.

Pokud nejsi expert na PC, tak ti stručný návod nepomůže. A podrobný může mít tolik variant, že ti to nikdo psát nebude. Ty nemáš svého servisáka, který ti to za pár minut udělá, když jsi jen uživatel?

Nemám servisáka, budem to musieť dať do servisu. Grafická karta je tam AMD Radeon HD 7400M Series a Driver Easy hlási že je tam najnovší ovládač. Tak neviem čo s tým.

Na této stránce stáhněte ovladače pro váš HW:https://www.amd.com/en/support

Mario, to snad neni možné!!! Ono mi to zasa ide ako to išlo predtým, t.j.obraz na celú obrazovku. Už som ani nedúfal, že sa mi to takto opraví. Srdečná vďaka za pomoc a že ste mi dali tú adresu kde som si to bez problému stiahol a nainštaloval. Skutočne som rád, že ste mi pomohli a že to mám zase v poriadku. Majte sa dobre a prajem Vám všetko najlepšie.

Gratuluji. A když už jsi ten instalátor stáhl (předpokládám, že je tonon-whql-win10-64bit-radeon-software-crimson-relive-16.2.1-sep20.exe), dobře si jej ulož, abys jej nemusel při příští velké aktualizaci Windows znovu dohledávat a stahovat.

Pisal som Ti ze nie som PC expert tak zial neviem kde a ako to ulozit, predpokladal som ze sa to niekde v poriadku samo ulozilo. Ale asi nie, Pravda? Tak ako??

Vyprdněte se na ukládání driveru, uložte si jen do záložek tu adresu co jsem vám dal a kdyby se vám to zase někdy sesypalo, tak si jen stáhněte zase ten poslední nejaktuálnější, není to takové kvantum dat, aby to byl problém kdykoli stáhnout znova. Jinak nemáte zač

Jasné, presne tak to spravím ak mi to zase Windows pri nejakej aktualizácii zase zmrzačí. Adresu som si uložil takže malo by sa to aj v budúcnosti pokiaľ bude nutné stiahnúť a ísť bez problému ako teraz. V každom prípade vďaka.

Ve své složce najdeš složku "Stažené soubory" a v té by měl být ten instalační soubor. Pokud ne a už si nepamatuješ odkud jsi ho stahoval, tak je to na adresehttps://www.amd.com/en/support/apu/amd-series... tam vybereš 32 nebo 64 bit podle toho jaký Windows máš a stáhneš soubor mající v názvu Software Crimson. Uloží se automaticky na výše uvedené místo.

Jen poznámka. Pokud jsi po stažení vybral instalovat, tak se instalačka následně vymazala.

V Stiahnutých súboroch som našiel : radeon-software-adrenalin-18.11.1-minimalsetup-181108_web.exe Windows mám 10 Home. Je to to?

Perfekt, je to ono, teď už si jen pamatovat de to máš, nebo to přesunout na jiné smysluplné místo (není potřeba).).

Ďakujem za pomoc, ide to bezva. Ahoj.