» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozmazaný text na notebooku (Win 10)

Zdravim, koupil jsem si notebook Lenovo Flex 2 (Windows 8, ihned upgrade na 10), těšil sem se na krásně ostrý obraz na 14" full HD displeji, ale jsem trochu zklamán. V některých aplikacích (třeba Steam) a v systémových hlášeních je text šíleně rozmazaný. Text na webových stránkách (Chrome) nebo třeba ve Wordu je o něco ostřejší, ale taky žádná sláva. Naopak jinde je text perfektně ostrý, třeba ve start menu atp.Nepomohla ani aktualizace ovladačů grafické karty, ani hraní si s nastavením ClearType. U toho Steamu jsem zkoušel zakškrtnout "zakázat změny velikosti zobrazení při vysokém DPI" ´, ale stále nic. Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Nikdo nic?

Měl jsem docela si myslím podobný problém a bylo to tím, že v nastavení (W10) - systém - displej jsem měl zvětšení položek na 125% a když jsem to zmenšil na 100% tak byly položky menší, ale zas nebyly rozmazaný. Zkus to nwm možná to zabere :D

Zabere to urcite. Steam nepodporuje HiDPI. Ve Steam foru se to resi uz nekolik let. Valve na uzivatele kasle.

Díky, tohle pomohlo, shodil jsem to z doporučených 150% na 125%. Bohužel teď je všechno strašně miniaturní, ale co se dá dělat. Nechápu, že není možnost nastavit něco mezi těmito dvěma hodnotami, 130%-135% by pro mě bylo ideální.

Tak beru zpět, ono to jde, jen je to trochu schované

chcel si fulhadé na 14", tak sa tráp . Určite pod 18" by som do fulhadé na win nešiel

Co naplat, příště už stejnou chybu neudělám

to je ono! super. díkydůležitý je pak odhlášení nebo restart :)

Libový, díky.

Upgrade jsi měl provést bez zachování aplikací a souborů.Přeinstaluj ovladač grafické karty.

za to nemůže notebook , ale windows 10, jestli jde k*rvení windows počínaje verzí 8 stejným tempem, tak se nedivím. Zkoušel jsi v nastavení dpi dialogu ovl.panelů dát použít pro všechny obrazovky stejně? Nebo tam hodit 100% (by bylo dobré vědět vůbec, kolik tam máš teď), ostatně fullhd 14" je použitelné na 100%.

Za to mohou vývojáři, kteří už několik let kašlou na podporu highDPI. Přitom stačí asi 4 řádky v manifestu.

Nastavení o kterém mluvíš nemohu nikde najít, nicméně 100% je prakticky nepoužitelné, i těch 125% bylo dost malé, nastavil jsem 135 a to je ideální. Doporučených tam bylo 150.

Za to může Dronik a jeho mixér.

Řešeních je více.Nejprimitivnější je nainstalovat si Dexpot a pro každou plochu si nastavit jiné rozlišení.Pak můžeš na každé ploše používat jiné programy a snadno mezi plochama přepínat(jako např. v Linuxe).

Tento problemmam jen v IE!!

Díky kouknu na to

Řešil jsem stejný problém a pomohl mi link nahoře - supr věc. Po hodině koukání do Win 10 mě dost bolely oči ... Díky

Dá se to řešit na úrovni jednotlivých aplikací: Klik pravým tlačítkem > Vlastnosti > karta Kompatibilita > zaškrtnout Zakázat změny velikosti zobrazení při vysokých hodnotách DPI

Konečně ta správná odpověď co funguje... Díky !!! Milan.

Opravdu ta správná odpověď co funguje... Díky

Já jsem to úspěšně vyřešil takhle: mám monitor 1920 x 1080 a protože písmo Windows 10 a aplikací bylo malé, tak jsem si nastavil velikost písma v Nastavení->Obrazovka->Velikost písma aplikací a dalších položek na 125% a bylo rozmazané, tak jsem nastavil ve volbě Upřesnit měřítko -> vlastní měřítko také na 125% a Windows reagovalo, tak že hodnota volby Velikost textu a dalších položek se sama změnila na 175% a písmo i icony jsou naprosto ostré, ale velikost plochy a písma je stejná nebo možná přibližně stejná.