Rozdíly mezi 1866Mhz a 1866Mhz OC

Je nějaký rozdíl (z hlediska rychlosti nebo čehokoli jiného), když je ve specifikacích desky u paměťových slotů napsáno "1866Mhz OC" oproti tomu když je tam napsáno pouze "1866Mhz"?

Odpovědi na otázku

A kde to máš? Vždy záleží hlavně u čeho to je. Pro něco může být 1866MHz základní takt, ale pro něco je nižší a na 1866MHz to dostaneš jen pomocí taktování (OC).Ale u tohoto předpokládám, že se jedná o takt DDR3 pamětí. A ty jsou např. pro procesory Intel 1155 základní 1600MHz (1333MHz pro starší CPU) a 1866MHz je tedy nutné je přetaktovat ručně.

Jak píšu, ve specifikacích desky. Jde mi o to, jestli je nějaký rozdíl mezi tím když je tam napsáno že podporuje 1866/1600/1333/ a nebo 1866 OC/1600/1333/ .

A u jaké desky? Obecně je to jedno. Výkonově stejně není moc rozdíl ani mezi 1333 a třeba 2000. Finančně jsou nejvýhodnější 1600MHz moduly.

ty by jsi hosiku mel delat spijoona, aspon by tvoje notoricka uchylka, byla k uzitku

Má to souvislost s konkrétním řadičem paměti (dnes součástí CPU). Jsou rychlosti, u nichž je garantována funkčnost, OC pak značí, že jde o negarantovanou funkčnost na této rychlosti. V reálu je ovšem zbytečné se tím zabývat. Životně důležitý server na běžných deskách nikdo provozovat stejně nebude a pokud člověk nenarazí na nějaké velmi háklivé paměti, žádný problém to při té OC rychlosti představovat nebude.

V tomto konkretnim pripade to znamena, ze v tom popisku, kde neni to "OC" uvedeno, je proste chyba. Melo by tam byt napsane.