» Poradna » Web a internet

Rozdilna rychlost kabelu adsl na dvou počítačích

na desktop mi klesla rychlost asi na desetinu původni, když na kabel pripojim nb s vypnutou wifi je vse v poradku, cim to muze byt a jak poznam pricinu

Odpovědi na otázku

ADSL kabel sa k NB ani k PC pripojit neda (teda mechanicky RJ11 do RJ45 das, ale funkcne to nebude).Medzi kablom ADSL, (telefonnou linkou) mas modem, mozno modem/router, modem/Wifirouter.Ake je to zariadenie?Aky OS ma desktop? Neprebehli nejake aktualizacie a nepreinstalovalo Ti to ovladac sietovky?

Psal jsem bez externí klávesnice a ve snaze být stručný jsem napsal "kabel adsl" namísto "připojení realizované z modemu ADSL2+ pomocí kabelu". Modem je Zyxel HW 660 a má (jak vcelku běžné) dvě přípojná místa pro kabel vedoucí do PC. Na obou strojích jsou Win 7. Se síťovkou se samozřejmě mohlo něco stát, ale ping na ww.tul.cz dává tři odezvy bez ztráty paketů.

Zkus reinstalovat/aktualizovat ovladač. Je možné, že odešla/je načatá LAN karta.Nejsnáze to ověříš nabootováním live linuxu - pokud to bude pomalé i v něm, je to karta > vyměnit. Pokud bude rychlost normální, je to ovladačem případně SW příčinou ve win. > opravit (obnova ze zdravé zál. příp. reinstall).