» Poradna » Web a internet

Rozdielna rýchlosť internetu na zariadeniach.

Ahojte, mám problémy s internetom. Mám nový noťas (MSI), ktorý bol medzičasom reklamovaný kvôli ventilátoru ale to by s tým nemalo súvisieť. Prišiel mi z opravy nainštaloval som si tam svoje veci ale stále sa mi nejak nezdala rýchlosť pripojenia (stránky sa dlho načítavali, sťahovanie mizerné a hry mi lagovali). S počiatku som si myslel, že je chyba v routri prípadne u poskytovateľa internetu ale keď som robil test rýchlosti na notebooku a na mobile ukázalo mi diametrálne odlišné údaje, pričom na mobile to bolo v poriadku všetko ako má byť pri notebooku bol download, ping a aj upload strašne malý. Neviete čo to môže byť?

Odpovědi na otázku

Blbě nastavený router. Nastav v něm napevno šířku pásma WIFI na 20MHz a bude to

Práve som to pozeral a je nastavená na 20MHz. Pripojil som kábel rýchlosť sťahovania mi ukazovalo dobrú 20Mb/s. Odpojím kábel a rýchlosť klesne na ledva 5Mb/s.

Pokud jsi to nenastavoval dřív, tak bych se divil, kdyby tam bylo nastaveno 20. Standardně tam bývá 20/40MHz nebo Auto.

Ked je wifi zarusena tak najskor klesa prenosova rychlost. Pri zvlast vysokom zaruseni sa zacne wifi odpajat. Pokles rychlosti moze sposobovat tiez susedov pocitac s wifi na rovnakom, alebo susednom kanali, ktory nevidis.

Stáhni si z tohoto odkazu program: Akryl WiFi Home - Free WiFi Scannera po nainstalování budeš mí přehled o všech wifinách v okolí, t.j. SSID, kanál, síla signálu, MAC atd., https://www.acrylicwifi.com/en/wlan-software/Pak dej vědět jestli Ti to pomohlo.