» Poradna » Windows (a jiné OS)

Rozchození zvuku pro lamu

Chci poprosit o radu, jak rozchodit zvuk na AC97 na chromeos (OpenSUSE). Systém ji vidí, a přehrávač napíše playing a zůstane na 0:00. Už jsem proklel i antarktidu... Čistá instalace nic, update všeho nic, anglické diskuze nic, jen pořád jako č*k píšu heslo roota... Wifi (iwb2200-bss.fw) jsem ale rozchodil, tak snad až tak blbej možná nejsem. T.

Odpovědi na otázku

Co má společného ChromeOS s OpenSUSE?

Nemám tušení, ale během startu je fullscreenový obrázek s chameleonem, po spuštění desktopový wallpaper s textem OpenSUSE a v software manageru (YAST) je nainstalován aaa_base - základní balíček SUSE Linuxu atd... Má to nějakou souvislost s nefunkčností zvuku? T.

Znovu: "Co má společného ChromeOS s OpenSUSE?"Jste neschopný napsat HW konfiguraci a vůbec oč se se jedná. Nainstalujte tam MS Windows a všichni budeme mít klid.

Sorry, ale nechápu tento příspěvek. T.

To, že Chrome OS NENÍ OpenSUSE.To je asi tak stejně podobné jako Windows a Mac OS. Každé je to prostě úplně jiný systém a musíš si ujasnit, co to tam teda jako je.

Prosím tedy ještě o vysvětlení. 1)Hledal jsem chromeos. 2)našel jsem odkaz ke stažení (link byl z mne neznámých důvodů smazán) getchrome-dot-eu 3)vypálil jsem ISO na DVD 4)nabootoval jsem z tohoto DVD a napsalo mi to OpenSUSE

To není ChromeOS:"This open source project provides a lightweight Linux distribution similar to Google Chrome OS"Mimochodem, proč tam cpeš zrovna tohle?

Beru, problém sedí na mojí židli... Dostal jsem za úkol udělat něco s laptopem (aspre1650). Majitelka je vyplašená z hoaxů o win a už je tam nechce. Hledal jsem univerzální bezúdržbovou a blbuvzdornou distribuci co zvládne prohlížeč a poběží na P4@1600/512 - našel jsem tuto. Běhá svižně, USB a WLAN jsem rozchodil, ale kousnul jsem se u zvukovky. Kdyby bylo po mém, jsou tam XP, Opera a hotovo. Ještě bych chtěl poprosit o základní slušnost, já Vám taky netykám. T.

proč nezkusíš Lubuntu? lze použít prefabrikát v podobě:http://bit.ly/lubuntuw7TrustyJinak jestli má ten stroj 512 MB RAM, tak na tom ti prohlížeč Chrome použitelně nepoběží.

Problém je u mne, neznám všechny aktuální distribuce, naposledy jsem se zabýval RH5.1. Zkusím a dám vědět. ...Mimochodem při běhu tří instancí prohlížeče (zive/parabola/lidovky) mám obsazeno 343MB RAM, 0 swap a cpu na 28%, v tom bych probém neviděl.

Lubuntu je varianta Ubuntu, což je prakticky nejvíc rozšířená distribuce = nejlepší podpora a nejvíc softu.Ohledně vytížení RAM bych to viděl tak, že bez AdBIocku, případně FlashBlocku se na stroji s 512 MB RAM na netu skoro nehneš. A to nemluvím o Youtube apod.

Takto to vypadá v provozu uloz-dot-to-slash-x5avr8zg-slash-cros-avi ...youtube nechodí (další bug, možná flash) ...už ten lubuntu stahuju, jsem sám zvědav.

jo, nemaj integrovaný flash player - sice je dneska zastaralý, ale já ho třeba stále mám nainstalovaný a často se hodí.

...Dostal jsem za úkol udělat něco s laptopem (aspre1650).... Kdybych já dostal takový úkol, tak bych se omluvil, že to není moje parketa a nešťoural bych se v tom.BTW: Já jsem měl NB taky se SuSe a taky jsem měl problém se zvukem. Tak jsem se obrátil na odborníky, nainstalovali mi tam wokna a dobré.

Tak to moc odborníci nebyli... Obzvláště ne na linux...

Mně je jedno jaký OS tam mám, hlavně že to funguje způsobem co mi vyhovuje. V počítačích co jsem s nimi pracoval jsem měl postupně ISIS2, CP/M, MS DOS a wokna různých verzí. Taky SuSe, Ubuntu (nebo co to bylo), ale to jsem i moc neužil.

tak hlavně že ti to vyhovuje. Já si prošel od DOSu přes různá Win až k linuxu a taky spokojenost. Ale směr, kterým se Wokna ubírají po W7 se mi krajně nelíbí a u W10 už bych to komentoval ještě ostřeji...

"... Cr OS Linux 2 is based on openSUSE 12.2..." Skvělé, je to..., politicky korektně, diletant!"aspre1650" ani typ toho notebooku neumí napsat správně, asi nemá čas! Pokud je to tahle deset let stará nádhera: http://notebook.cz/notebooky/Acer/Aspire-165... , pak tam patří MSW XP, nebo odlehčené LXDE a ani v jednom případě to nebude použitelné na webový prohlížeč a dnešní web. Jednojádrové CPU: http://ark.intel.com/products/27588/Intel-Pent... to výpočetně nezvládne.

Pánové, s Firefoxem tam jede web úplně v pohodě.Taky mám podobného zdřepa (je tam maximum paměti, kolik NB snese - 1,5GB RAM) a web jede dobře. Jen tam nesmí být paralelně moc aplikací či tabů s Flashem.Testováno pod XP SP3 + Xubuntu.Je ale pravdou, systémy byly dobře nastavené.

tak s 1.5 GB RAM to obstojně jet může i se starým jednojádrem - pokud se uživatel uskrovní. Jen se obávám, aby HW tazatele nemělo 512MB RAM, což by byla celkem krize bez ohledu na CPU.

asi jako kdyby ses zeptal "potřebuju vyměnit karburátor ve Fabii (Mercedesu)."