» Poradna » Web a internet

Router Asus RT AC51U IP adresa WAN není externí

Zdravím,Po nastavení routeru Asus mi v rozhraní bliká žlutý vykřičník.Nevíte co by mohlo způsobovat tento problém ?Mám statickou IP, veřejnou už nikoliv... Nemůže tento problém způsobovat například to ?http://i.imgur.com/LX2rLxr.jpgDěkuji.

Odpovědi na otázku

Napadá mně, jestli není LAN i WAN adresa ze stejné sítě.Když nemáš veřejnou IP tak ji sem napiš i s adresou LAN routeru (a obě masky), nebo si nastuduj něco o síťařině abys to poznal sám

Děkuji za reakci :)Jen se zeptám nemohl bych ti to poslat někam soukromě ? Přeci jen to nechci dávat veřejně :)

Adresy z privátních rozsahů 10.0.0.0-10.255.255.255, 172.16.0.0-172.31.255.25 a 192.168.0.0-192.168.255.255 sem můžeš napsat bez obav, přez internet se neroutují

Adresy jsou OK, budeš muset pokračovat podle rad níž. Je fakt, že zabezpečení se dnes vylepšuje do absurdna a občas dělá potíže, šel bych prostudovat manuál.

Jen se zeptám vadí něčemu když tam tento problém bude ? Moc se mi do toho vrtat nechce :)

Jestli všechno funguje, varování ignoruj. Asi to bude opravdu jen detekce privátní IP adresy na WAN rozhraní. Bude to popsané někde v návodu, ale číst ho za tebe nebudu.

Je to dáno novým FW na routerech Asus. Zřejmě máš před ním ještě jeden. V případě, že na něm nastavíš forward dostane jeho IP a vykřičník zmizí :)

Ano hned po rozbalení jsem dával na routeru nový FWPřed aktualizací tam byla verze 3.0.0.4.380.3625nyní mám verzi 3.0.0.4.380.7378 tedy tu nejnovější :)

Vykřičník jen hlásí, že nejsi připojen přímo do netu. Nemusí fungovat NAT služby. Běžný uživatel to nevyužije. Pokud potřebuješ nastav si router před ním do režimu Bridge :)

Přejít bez rozmyslu na novější FW (novější neznamená automaticky lepší!) není zpravidla problém...Ale návrat k původní (funkční) konfiguraci - jó to už může být neřešitelné, to už nejde tak snadno, pokud vůbec...Takže to může dokonce skončit cihličkou...

ibaže tá výstraha bliká už od verzie 3.0.0.4.380_4180!jednoducho to riešiť nemusíš

Najeď si kurzorem na ten vykřičník a vyskočí Ti okno co máš udělat. S největší pravděpodobností nemáš nastavené heslo pro vstup do managementu. Je tam původní a proto to upozorňuje.

Když najedu kurzorem na vykřičník tak mě to přesměruje do sekce WAN http://i.imgur.com/bm4GZxh.jpg

Sorry, nedíval jsem se na odkaz.