» Poradna » Mobily

ROOT Telefonu

Ahoj :)Chtěl bych se zeptat co je to ROOT... Co dělá... A jestli poškodí či jinak znenožní telefon? Díky :)

Odpovědi na otázku

Nestyď se a hledej na internetu. Najdeš tam toho. Proč by to měl někdo tak snadno nalezitelnou informaci přepisovat sem?

U drtivé většiny telefonů je uživatel omezený v práci se systémem – není administrátor. Administrátor v linuxu se nazývá root (a Android je pod kapotou Linux). "Rootnutí" telefonu znamená získání oprávnění dělat si se systémem co chceš. Měnit systémové soubory, přistupovat k hardware na nižší úrovni. Pokud nevíš k čemu bys root potřeboval, s nejvyšší pravděpodobností root nepotřebuješ a nemít ho je pro tebe lepší.

Google má dnes výpadek vyhledávání nebo jsi jen tak neskutečně líný či neschopný?