» Poradna » Mobily

Rok starý telefon?

Má v dnešní době cenu si kupovat mobilní telefon, který byl novinkou před rokem? Chci tím říct jestli se spíše vyplatí koupit si nový model v hodnotě okolo 5 000 korun, nebo vlajkovou loď nějaké značky, ale už rok nebo více starý a za stejné peníze. Právě si chci kupovat nová telefon a zaujali mě i starší modely, jen nevim jak se rozhodnout.

Odpovědi na otázku

Konkrétně se mi líbí Lenovo vibe x2, samozřejmě bych si raději koupila novější vibe x3, ale nechci do toho dávat tolik peněz.

To je naozaj iba na tebe . Koľko máš peňazí , také máš nároky . Opačne to nefunguje.

Telefon je v dnešní době spotřební zboží. Pořizuješ jej tak na 2 roky, takže podle toho se rozhodni, kolik peněz do toho chceš investovat.

Proč na dva roky?

On fungovat bude i po mnohem delsi dobe, prinejhorsim vymenis baterii (pokud ji jeste sezenes). Telefon, co umi vse co potrebujes dnes poridis do 4k. Vzhledem k tomu, jakym smerem se Android a výrobci software ubiraji, nebude problem v HW telefonu, ale v uloznem miste - hlavne RAM. Telefony s 1GB RAM jsou dnes skoro nahrane, protoze vetsinu sezere system, zbytek si vezme u Androidu Google Play a zbytek aplikací pak živoří na 200MB zbytku.

Proč by mělo být 1GB RAM málo? Troufám si říct, že velké části lidí to stačí bohatě. Ne každý touží po nejnovější modelu každý dva roky.

Prečo by malo byť 1GB RAM dosť ? Záleží na aplikáciach a na čo ho používaš. Tak ako ty sa divne dívaš na tých čo chcú viac , tak sa oni pozerajú na teba , ktorému to stačí ....Dnešné telefony sú už iba o veľkosti RAM , veľkosti úložného priestoru, kapacite baterie a rozlíšení displaya a tiež verzii Andridu . Ak ti to je ľahostajné, tak potom hociktorí telefon v cene ktorú považuješ za rozumnú.

Ano, různí lidé mají různé požadavky. Jen jsem tím chtěl říct, že nelze obecně říct, že telefon kupuju na dva roky. A stejně tak nelze tvrdit, že 1GB je málo, samozřejmě ani hodně.

je to málo, pokud ti apky aj. zaberou skoro vše. Ale když ti stačí, stačí. Napsal jen svůj názor v podstatě radu

Nikdo nepsal o nejnovejsim telefonu každé 2 roky. Psal jsem o tom, že rozumný telefon pořídíš do 4 tisíc a pak jej klidně za 2 roky vyměním.

Já mam telefon už skoro 4 roky a nemůžu říct že by nefungoval.

se povedMám SE deset let a na 70% ok, Nokii taky, ale nové věci a s OS jsou náchylnější ke kolapsu. Sem tam upadne pak zlobíAle pokud nebyl vrácen proč nekoupit, to už je tvé riziko

Dnes to nie je o fungovaní , ale to funkčnosti ? Malý rozdiel.... Aký Android tam máš ? Napríklad .... Pokial chceš iba telefonovať a SMS , tak ti stačí aj Nokia za 17€ .

Ano, vykon se moc neposouva, takze koupit lonsky model je rozumne. Akorat buch volil jinou znacku nez Lenovo - hodne problemu.