RJ45 kontakt ...

Dobrý den, mám dotaz na zkušenost s konektory RJ45 a zásuvkami. Mám kabel s konektorem RJ45 a když zasunu konektor do opakovače TP-Link a je zasunutý na doraz tak není kontakt, stačí konektor jemně povytahnout (tak že konektor stále drží za zobáček) a ejhle kontakt je, opakovač ma dvě zásuvky a děje se to u obou. Nevíte je to věc nedokonalé zásuvky nebo je to konektorem a pomohlo by namáčknout nový konektor RJ45, mám kabel jentak tak dlouhy a bylo by komplikované dávat jiný delší tak se mi moc nechce zkracovat a nacvakávat jiny konektor ... děkuji za názor.

Odpovědi na otázku

Zkus nějaký jiný kabel. Ideálně nějaký originál. Pokud bude fungovat normálně, může výměna koncovek pomoci. Pokud ne, může být problém v tom TP-Linku.

Pokud je kabel s koncovkami krimpovanými doma, dovedu si představit jak špatně nakrimpovaný kabel, tak i špatně zvolený typ koncovky/konektoru. Pomůže samozřejmě jen překrimpovat. Štípačkama jde konektor při troše šikovnosti odstranit tak aby se kabel nemusel zakracovat a jen se na stávající dráty nalisuje konektor nový. Pozor na dodržení použtých konektorů na drát nebo na licnu a domáčknutí dobrýma kleštěma. I mizernýma kleštěma to jde udělat dobře, jen se to musí trošičku umět.

Díky za odpověď, zeptám se to je více druhů konektorů RJ45 ? že po vytažení má konektor kontakt a po nasunutí až na doraz ne ... díky

Není. Ten konektor je blbej.

Konektory se liší převážně směrem ke kabelu. Je jiný konektor na Cat5e, Cat6, Cat7, pak jsou i stíněné varianty. Prostě jinak tlustý kabel chce jiný konektor.Ale ta polovina co se strká do zásuvky by měla být vždy stejná.

... souhlas. Navíc se liší i konektory na licnu (lanko) nebo drát...

A samosebou se lisi i kvalita zasuvek... scheisse zasuvku v TPlinku bych vubec nevylucoval.

Z krimpování kabelů jsem už vyrostl. Dělám to jednou za uherák, neumím to, výsledek je pochybný. Pokud to jenom trochu jde, používám originální kabely, stojí to pár korun a věřím jim víc, než svému výtvoru....

Taky to nedělám často, ale mne to problémy nedělá. Když si dá člověk pozor na barvy a pořádně to do těch nožů zasune, tak je to spolehlivé. Ale samozřejmě je jednodušší si koupit hotovku a je to jistota, krimpování dělám většinou jen když potřebuji někam dotáhnout kabel, který by mne s koncovkou neprolez.

Děkuji za odpověď, ale nemyslím si že je konektor špatně nacvaknutý, ale že dobře nesedí v té zásuvce ... stačí povytáhnout konektor "plast" a pak to běhá bez problémů, ale když konektor "plast" zasunu na doraz do zásuvky tak to neběhá ... tam bych viděl problém NE v nacvaknutí konektoru na kabel ... díky

A na to jste přišel jak? Já bych si to teda říct netroufl, s vadnými kabely jsem se v životě už setkal, ale s konektory snad ani ne, RJ45 toho snesou celkem dost. Maximálně stačilo vyfoukat bordel a zase běžely.

Jak má vypadat zdířka pro konektor, je celkem jasné, prostě tam směrem dozadu a vzhůru pod úhlem cca 30-40° trčí 8 pružných drátků. Musí být stejně zvednuté a přesně rovnoběžné. Pokud jsou, není problém ve zdířce, ale v konektoru na kabelu. A ten může být blbě nakrimpovaný, například nejsou všechny kontakty přesně ve stejné hloubce nebo může být některý našikmo a nebo posunutý vřed/vzad. Mohlo to být způsobeno špatným krimpováním (obvykle nedostatečná vyvinutá síla na kleště) a nebo mohl být vadný i z výroby. Prostě to důkladně zkontroluj, ideálně s lupou a nebo si kup/vyrob nový kabel. Kabel koupíš pod 10kč/m a konektory asi po třech korunách, takže nevidím důvod, proč bys měl nutně udržovat kabel, který ti sotva dosáhne. Ale to jsou věci, které vidíš a můžeš vyřešit jedině ty namístě, nevím jakou radu čekáš v poradně :)

Kabel je rozvod ve zdi a v podlaze tak pokud bych chtěl nový tak budu bourat ... proto nemohu zkracovat ... jen o kousek, i tak diky za názor

Stačí, aby byly kontakty zatlačené díky špatným kleštím hlouběji, něž má a pak se kontakty zásuvky mohou opřít o přední hranu plastu konektoru a ne o kontakty konektoru. Při povytažení konektoru se změní úhel těch pružinových kontaktů v zásuvce a můžou dosednout.Nebo je plast konektoru zdeformovaný a něco brání pružinkám dosednout tak hluboko, jak mají.

Tímto nechci nějak machrovat, možná je to lepšími kleštěmi, ale za posledních 5 let jsem nakrimpoval minimálně několik stovek RJ45 a za celou dobu jsem musel předělávat jediný konektor, protože jsem v šeru zaměnil bílozelený za bílomodrý drát. Krimpovat musím sám, protože to jsou ve většině případů delší kabelové trasy, kde nemůžu tahat kabel i s konektory. Akorát jsem už vyrostl z toho, abych si sám vyráběl krátké propojovací kablíky, když jsem zjistil, že se dají koupit za 15 korun :)

OT : tak to respekt, mě se někdy (vyjímečně) stane, že u té kocovky jeden z těch 8 "plíšků neprojede vodičem, vyhne se a prořeže jen bužírku.

To je věc praxe, nejhorších je prvních sto tisíc a pak už to jde líp, tak je to se vším. Já to nedělám, nejsem síťař, v drtivé většině případů to nepotřebuji a když teda jednou za čas opravdu musím, nadávám. Umím ale zase jiné věci, které dělám denně. Každá věc má něco.

Říkám, nechtěl jsem tím machrovat, jen říct, že pokud jsou v pořádku kleště, tak to není žádná věda a dá se to dělat rychle a spolehlivě.

Kup si RJ45 spojku -https://www.alza.cz/spojka-utp-mezi-dva-d4004... a k tomu krátkej kabel -https://www.alza.cz/search.htmAnebo si tyhle komponenty pujč nekde u kámoše a vyskoušej. Máš to bez práce a mělo by to fungovat.