» Poradna » Windows (a jiné OS)

Režim napájení - Windows 10

Dobrý den,mám OS Win 10 a v něm nastavený režim napájení na: Vypnout displej po 10 minutách a přejít do režimu spánku po 20 minutách. Bohužel mi to nefunguje... počítač se neuspí ani po hodině....Máte s tím někdo podobné zkušenosti?Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Zacni stejne jako ve vsech predchozich OS - spust prikazpowercfg -energya zkontroluj, co brani prejit do sleep modeMP

Nevím, jestli jsem to udělal správně, ale napsal jsem to do příkazové řádku a ukázalo mi to tohle: This command requires administrator privileges and must be executed from an elevated command prompt.

Prikazovy radek samozrejme musis spustit elevovane, tzn. jako administratorMP

Díky, tady mi to vyhodilo aktuální report: http://jansmerda.wz.cz/energy-report.htmlMoc se v tom nevyznám, co mám tedy jak řešit?

Možnosti řízení spotřeby platformy:Systémový firmware (BIOS) nepodporuje režim S3.Hardware tohoto počítače nepodporuje režim spánku S3.Zřejmě Ti v systému chybí nějaké funkční ovladače pro řízení spotřeby ACPI.

Co je to za prastary pocitac? Aktualizuj BIOS, povol v nem STR/S3. Aktualizuj ovkadac zvukovky.MP

Je to počítač starý asi 4,5 roku. BIOS se mi moc aktualizovat nechce, protože jsem četl, že si tím můžu zničit PC a to opravdu nemám zapotřebí. Které ovladače bych měl aktualizovat? Ve správci zařízení mám vše ok. Kde přesně můžu povolit STR/S3?Díky předem :)

Tak STR/S3 jsem již nastavil, ale zatím to vypadá, že beze změny...

V S3 nebude problém. PC by prešlo do spánku RAM aj pod S1. Bios máš relatívne nový. Ešte sa pozri, či nie je v Biose riadok označený pod: GreenPower, zapni ho, ulož nastavenia kláves F10 - Save, reštartuj. Problém máš určite v nejakom programe bežiacom na pozadí, ktorý vehementne bráni uspať PC. Musíš sa týmto problémom "prekúsať" postupne sám. Vlez do nastavení Centrum sietí kde v karte zruš políčko "Umožniť ostatným užívateľom blabla......"

Na GreenPower se podívám, ale Centrem sítí myslíš Centrum síťových připojení a sdílení? Jestli ano, kde potom najde záložky s "Umožniť ostatným užívateľom blabla......"?Jinak nevím co by mohlo bránit, já ze svých programů mám na pozadí jen: MEGA, Skype, ESET a vlastně třeba ještě zaplou Operu, ale to mi vždy na 7 fungovalo normálně....Nevím co by mohlo běžet nevhodnýho na pozadí...Díky za odpověď :)

Udělej znovu výpis "powercfg -energy", jestli zmizela hláška ohledně nepodporovaného S3 režimu BIOSem.

Chyba režimu S3 už na výpisu není, STR by tedy měl být v pořádku.

Aha, tak aspoň tak, ale jak mám tedy problém nadále řešit?

ja mám opačný problém, W10 uspí PC aj keď táto možnosť je vypnutá

Hmm, tak to bych asi měl být rád za to co mám :D