» Poradna » Počítačové sítě

Resetování routeru

Zdravím,potřebovala bych Vaši pomoc. Právě jsem resetovala Wi-Fi router a i přes pokyny na TP-linku se mi nedaří se připojit k internetu. Vůbec tomu nerozumím, tak prosím vysvětlení "pro debily", děkuji.

Odpovědi na otázku

1. Důvod resetu ?2. Po kabelu internet jede ?3. Opsala sis před resetem údaje potřebné k nastavení ?

Už nějakou dobu nešel internet, předchozí nastavení jsem si neopsala, protože jsem nevěděla co přesně se po mně chce a z toho, co jsem se dočetla, to jde i bez toho. Internet nejde ani přes kabel. Předtím jsem zkoušela to odpojit a připojit přes počítač, pak vypnout a zapnout, a pak jsem to tedy resetovala.

Jde to i "bez toho" pouze v případě, že není modem/router nakonfigurován od poskytovatele.A jelikož toto zřejmě není tvůj případ a údaje (nastavení WAN) sis neopsala, nezbývá než se obrátit na poskytovatele který ti údaje nutné k připojení sdělí.-------------------------------------------------Někteří poskytovatelé mají na svém webu návod.

Pro tenhle pripad to jde i na PC.Ovladaci Panely,Centrum sitovych pripojeni a sdileni.Nastavit nove pripojeni nebo sit,nastavit novou sit ( dalsi ) tam ti to najde tvuj router a je treba pak zadat 8 mistne cislo ktere najdes na routeru.A hlavne si pak opis nebo skopiruj a uloz heslo,treba do poznamkoveho bloku.

reset zmazal login/heslo od tvojho providera, ktoré ti poskytol k zmluve na základe r.č.Pripoj sa eth.káblom k modemu, vlez cestou browseru do modemu, hore zadaj: 192.168.1.1prihlás sa a do skriptového okna zadaj ; admin/admina si v modeme, tam sa nejak vysomáriš s manuálnym nastavením podľa návodu zo stránok TP-Linku, majú ich na nete aj nakreslené.

Nepotrebujete pomoc nasi, ale pomoc Vaseho poskytovatele internetu. Zavolejte mu, priznejte se k resetovani nastaveni routeru a pozadejte o pomoc s jeho opetovnym nastavenim. Neni-li to naprosty vul, jiste Vam rychle poradi a internet zase pofrci.(My ani TP-Link totiz to spravne nastaveni nezname, to zna pouze Vas provider. Mozna je nekde uvedene ve smluvni dokumentaci, ale uz davno nemusi byt platne a zejmena - laikovi je to stejne platne jak mrtvymu zimnik.)

Řekni si někomu, kdo tomu rozumí. Vzhledem k Tvým znalostem nemá smysl psát návod.