» Poradna » Ostatní

Reproduktory nestíhají

Dobrý den mám repráky 15W a 4 ohmy na 1 reprák, dohromady jsou 2. K tomu dokoupený malý zesilovač na 15 W a 8 ohmu. A problém nastává když repráky přidám tak začnou rádoby přeskakovat ( jakoby to zaskripe, zapraská a pak zase hrají) a tohle se opakuje celkem v cyklu. Nebo když nastavíme evangelizaci na basy atd. Jakoby nestíhaly. Nevíte čím to je ? Třeba Hz nebo ... děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Do zvukové techniky dělám skoro padesát let, ale o evangelizaci v souvislosti s reproduktory jsem ještě neslyšel... To bude nejspíš tím, že nechodím do kostela. Jakýžeto zesilovač sis pořídil? Takto by se mohl chovat zesilovač, který má vzhledem k výstupnímu výkonu špatně dimenzované kondenzátory ve zdroji.

Omlouvám se to slovo je opravené auto. Opravou a zesilovač tento: https://www.postavrobota.cz/Audio-zesilovac-2x-10W-PA...

Mnoo, má ten zesilovač namontován chladič s dostatečně malým tepelným odporem? Jak velké jsou kondenzátory v napájecím zdroji? Jaký maximální proud je schopen napájecí zdroj dodat?

Je to níže

Predpokladame, ze zosilovac a repraky su ok. A co napajaci zdroj?

Ten na 100% splňuje mám tam 8,5 V spíš me napadlo ze ten zesilovač je dělaný na 10W a 15 W a jestli se ti nemá teba někde prepnout .. např jak.jsou tam.ty dva bílé konektory vedle sebe tak 1 je spojený nemám to dát do toho 2 ?

Nevidim z toho popisu ci su tam nejake biele konektory a ci sa maju dat do 2.Mne to pripada ako ked vynechava zdroj. Lepsie povedane zareauje ochrana zdroja ak to vybasujes moc. Hrat sa s elektronikou je pekna vec, ale byva zvykom, ze prve co si radiotechnik sam postavi su meracie pristroje aby mal svoje vytvory cim merat.

Ten spojený je určen pro externí vypínač, proto ta klemahttp://www.xcluma.com/example-tutorial-pam8610-...

Takže co jiný zdroj ?

2x 4 ohmové reproduktory k 8 ohmovému zesilovači není zrovna košér.

Aha - podle okazu 2x 10W 4 ohmy - ale je to levný digitální zesilovač, takže skreslení.

zkreslení

Aktuálně tu mám nabíječku z notebooku která dává 16V 4,5 A mám to zkusit s ní jestli zabere ?

Můžeš to zkusit, ale je otázka maximálního napájecího napětí. Nehledal jsem datasheet, ovšem u několika prodejců tohoto zázraku jsem se dočetl, že nesmí překročit 12V.

ok děkuji

Kdyby nestíhalo napájení, bude se místo basů a úderů bubnu propadat hlasitost, ale čistě, bez praskání.Máš možnost ty repráky otestovat na jiném zesilovači? Jestli si je solil dost dlouho přez míru, mohly se přehřát cívky v měničích, ty se umí zdeformovat a pak při pohybu drhne membrána, je slyšet škrtání a může se i na chvíli zaseknout. Opravit to nejde, jen vyměnit.

Píšou napájení do 15 V, takže 16 V s určitým rizikem. Ideálně asi 12 V, ale s dostatečným proudem, alespoň 4 A. Jinak píší nad 10 W nutné extra chlazení, takže hlídat teplotu. Ten zdroj 8,5 V nedá asi dost A (má velký vnitřní odpor nebo nějaké ochrany).