» Poradna » Mobily

Reproduktory - Podložka pod bassy

Zdravím všechny . Chtěl bych poradit,co si mám koupit pod bassák aby to tolik " nedunělo " ? :D Netušim jak to jinak říct :) ( Alespon na ztlumení " dunění " ) Ps-Kvůli sousedce dole :/ Děkuji ;)

Odpovědi na otázku

Jakou to má logiku? Ono to má dunět, na to je to dělané. Pokud chceš aby to nedunělo, vypni to. Pokud ti stačí aby to jen dunělo méně, stáhni si basy.

Jasně :D O tom mi taky tak nak jde .... Ale já potřebuju nak udělat,aby to sousedka podemnou méně slyšela.

Možnosti máš tři:1. - Zařídit, aby sousedka neslyšela = udělat jí něco s ušima - nedoporučuji, odškodnění za újmy na zdraví je dnes bez limitu. Může to tedy vyjít dost draho.2. - Odhlučnit podlahu = dostatečná vrstva tlumícího materiálu po celé podlaze - dosti drahé a navíc ti to dost zvedne podlahu (pár cm totiž nic neutlumí).3. - Ztlumit basy a nevymýšlet hovadiny - nejlevnější a nejrychlejší.

Díky za normální odpovět ! :)

Možná stačí volume doleva.

Repraky a zvlast tie nad 60 litrov sa neumiestuju priamo na podlahu. Je k tomu urceny stojan, alebo minimalne podlozky v tvare kuzela (ihlanu) uniestnene v rohoch sustavy na spodku. Hladaj v specializovanych predajniach zvukovej techniky a priprav sa na to, ze tam to veru lacne nieje.

Dobře ... díky ;)

Ještě lze použít molitanové ucpávky do basreflexového nátrubku.

a výsledek bude stejný jako když ty basy ztlumí

jak už psali jiní, tlumit basy je velmi (opravdu velmi) komplikované - pokud jsi někdy byl třeba na teknu, věděl bys, že basy slyšíš klidně i několik kilometrů daleko, kde po středech a vejškách není ani památky. V domě se to šíří také krásně a nic moc s tím dělat nejde, izolace by musela být opravdu řádná a rozhodně by nestačila jen na podlaze. Takže budˇv rámci dobrých sousedských vztahů výstup ztlumit, nebo se připravit na napjaté vztahy a užívat si pořádný zvuk kdykoli mimo noční klid (takže třeba až do 21:55 a od 6:05:) - osobně bych doporučoval možnost první, válka se sousedy se nikdy nedá vyhrát, skončíte poražení oba :)

Děkuji za srozumitelnou odpovět ;) :)