» Poradna » Web a internet

Reklamy...

Dobrý den už asi 2 dny mě trápí vyskakující reklamy, které se mi tam nikdy neukazovaly, nevíte co s tím? většinou se ukážou i uprostřed.. http://prntscr.com/89s3es

Odpovědi na otázku

Nainstaloval sis DNSUnlocker který ti ty reklamy přesměrovává.Řešení - zbav se ho!

Děkuji moc, ale nevím že bych tam takovou blbost instaloval

To si myslí 99% tazatelů, ale vždy za to můžou většinou právě oni, když povolí UAC ochraně instalaci na pozadí nějakému mallwaru nebo breberce. A kdo má UAC ochranu zcela vypnutou, tak to už je kapitola sama o sobě .

Z osobního hlediska za to může možná i trochu prohlížeč Chrome, který např. má v základu nastavené automatické stahování bez potvrzovací tabulky a celkově horší práci s certifikáty oproti např. Firefoxu nebo mému oblíbenému Palemoonu.Už jsem spravoval několik PC kde uživatelé používali primárně Chrome a při kontrole MBAM jsem se nestačil divit, kolik toho Chrome natáhl do systému.

Takže bude lepší když přejdu na jiný prohlížeč?

Pokud se v něm s těmi reklamami nesetkáš, tak ano, bude lepší přejít na jiný prohlížeč. Pro jistotu udělej základní kontrolu na mallware pomocí MBAM https://www.malwarebytes.org/ .

Nic nepomohlo

Postupuj podle návodu!! A tuna dalších návodů je na webu!!http://malwareprotectioncenter.com/2015/08/25/dns-unlocker/A pokud nedokážeš ani takovou základní věc, nech to někomu schopnému!

Udělal jsem to už asi 5x a stále nic...

Z obrázku se zdá, že se jedná o malware AliExpress a nejspíš je už ve všech prohlížečích. Snadno najdeš pro svůj OS dost návodů, jak se ho zbavit. Odstranit z Programů, prohlížeče resetovat, atd. Nebo, jak píše Juwa2, pověř tím někoho znalejšího.

A ona UAC ochrana někdy, někoho ochránila?

By si sa divil.... ovšem to nesmie byť za klávesnicou ****, ktorý len automaticky kliká na všetko, čo bliká....

No právě a o tom to je

Někde jsem četl statistiku že tuším přes 90?95 procent virů a různých zero-day zanitelností nebyly ohrožující pokud uživatel byl přihlášený v neprivilegované režimu. Když už tedy pracujete pod účtem jako admin, tak UAC je dobrá věc a rozhodně nevypínat.

A není lepší a systémovější pracovat na počítači s právy uživatele?V době W2K jsem tak pracoval a když si člověk přidá odkaz na total commander a příkazovou řádku s root právy, tak téměř nepozná, že nemá admin práva.

Je. Ale lidi se nepoučí a nepoučí a nepoučí…

No tak schválně určitě ne - spíše společně s něčím jiným...(warez??)Příště dávej pozor na co klikáš.

Nastane nějaký rozdílný výsledek, když něco spácháš:a/ schválně;b/ z bl-bosti?

ano, výsledek trestního řízení může být naprosto odlišný ;)

Ne, neznalosť zákona neospravedlňuje ani u pepanov ani u čobolákov. (Čobolákov by som ešte delil na vetvu "šišlákov", ta het z výhodu, a "héj" Slovákov, zo stredu). Darmo je, mám to pestrejšie a akčnejšie, žiadna sucharina.

NJN slováci

Nudo, ty seš právník, že tak blbě cintáš? Odkdypak mají obyčejní lidé znát zákon, co? Já taky neznám právníka, kterej rozumí slaboproudu nebo geologii a nikdo mu to neotírá o hubu. Fráze "neznalost zákona neomlouvá", to je takovej lacinej trik justice, arogantní nástroj jak někoho umlčet a zároveň skrýt vlastní neschopnost soudce a ty Nudo, s tím di do řitě, aspoň tady

"neznalost zákona neomnlouvá" je zjednodušený logický výrok který platný je. Pokud by nebyl, můžeš například rozčtvrtit souseda mačetou, jeho manželku namlít do karbanátku a nechat to celé sežrat jejich psem. Po zatčení by jsi tvrdil (třeba i naprosto pravdivě) že neznáš zákon který ti něco takového zakazuje. Pokud by tedy neznalost zákona omlouvala, nemohl by jsi být trestán. Takže ano, platí pro tebe i ty zákony které neznáš - a to popisuje ono zjednodušené "neznalost zákona neomlouvá."

nebavíme se o znalosti či neznalosti zákona ale o konkrétním skutku. Ten může být buď vědomý a chtěný (např. úkladná vražda) nebo nedbalostní (například když řidič nekoho přejede z nepozornosti) pak se to nevyhodnocuje jako vražda ale jen zabití ačkoli je důsledek (smrt postiženého) stejný. výsledný rozsudek soudu je pak výrazně odlišný a řídí se jinými pragrafy.

Zabití schválně je vražda. Zabití z blbosti je zabití. Rozdíl je dost markantní.

ty jsi dobrej debil

Tak já mám počítač za 35 tisíc, a sem jsem si nestáhl žádný crack,warez, z důvodu toho že by se mi virama podrbal, a proto si hry kupuji, takže by mi za to nestálo

Takže je to závada s názvem: "To samo, zničehonic" - to je ta nejhorší závada co existuje. To už nikdo nespraví! Jediná rada je - sběrný dvůr (protože takový osel si ani počítač nezaslouží)

Víš tenhle počítač nepoužívám jenom já, ale další 3 lidi.. takže klid

Tak tam mohl nějakou blbost nainstalovat někdo z těch dalších 3 lidí, když ne ty ;-PZ těch 4 účtů, je některý jako administrátor? Obzvláště u W10 by měly být všichni s nižšími oprávněními a účet administrátora používat jen v nutnosti.

Je otázka jestli vůbec mají oddělené účty. Je rok 2015, Microsoftí systémy pro domácnosti jsou založené na víceuživatelském NT od roku 2000 a stejně spousta lidí funguje stylem „celá rodina sdílí jeden admin účet“

Já jsem v klidu - ve firmě máme cca 20 počítaču a jen naprostý DEBIL by dal běžným uživatelům práva admina (jako to máš asi ty když jsis jistý "že jsi nic neinstaloval" - tak mají ostatní admin práva. Takže se chyť za nos ty!!!!!

Na kompl za 35 tisíc bych nikoho nepustil :D .

To jsou holt ti dva známí japonští kazisvěti, pan Samo a pan Seto.

dvě třetiny známého gangu Samo, Seto a Okamura

Jen třetí kazisvět pan Okamura má spoustu práce s točením videí na Facebook, ten si to nechal ujít.

Kecáš, já klidně natáhnu co chci do PC za 56 litrů a co jako - máme bitovku kámo. OS bude v cajku do minut.

nemas v rozsireniach doplnky pre stahovanie videi z youtube? Lebo mne sa toto zobrazilo na firefoxe v linuxe, a dopatral som sa k tomu, ze jedno rozsirenie sa aktualizovalo a malo v sebe tento bordel. vyhodil som rozsirenie a zmizlo to.

Asi je na miste konecne doporucit reseni, napr. pouziti AdwCleaneru, ktery to svinstvo odstrani.Pak je treba promluvit s ostatnimi uzivateli pocitace na tema "neklikejte na kazdou debilitu, nepoustejte kdejaky bordel, jinak to PC zase zasvinite".

Ahoj. Zkuste tyto pokyny - http://odstranitvirus.cz/dns-unlocker-adware/

Někdy pop je způsobena virem, můžete zkusit tuto metodu k odstranění těchto otravné vyskakovací okna:http://www.pccaretips.com/blog/how-to-get-rid-of-ad...