» Poradna » Web a internet

Reklamace na aliexpressu

Potřeboval bych poradit jak reklamovat telefon na ali.

Odpovědi na otázku

Aliexpress sám neprodává, prodej jen zprostředkovává. Zboží tedy musíš reklamovat tam odkud skutečně pochází. Počítej s tím, že to nebude moc jednoduché a také s tím, že v Číně jsou poněkud jiné zákony a zvyklosti než u nás. Ale nechci tě strašit i v Číně se obchod neustále mění k lepšímu.

díky

Na AliExpressu bych nikdy nic nekupoval. Platby jim zprostředkovává nějaká firma v Anglii a při nedodání zboží nikdo za nic nemůže. S AliExpressem a firmou v Anglii je obtížný kontakt (mail, telefon). Známý stejným způsobem přišel o peníze.Kupuj jedině na spolehlivých serverech. Nepoužívám ani PayPal, je blbost jim platit %. Pošli co sháníš. Zkusím zjistit, kde to koupíš spolehlivě a za dobré peníze.

Co to tady plácáš za nesmysly? Aliexpres je prakticky totéž, jako eBay a poskytují ochranu kupujícímu na solidno úrovni. Když zboží nedorazí, máš 100% jistotu vrácení peněz. Reklamace už je samozřejmě jiná věc, ale nákup je zcela bezpečný. Jinak to s PayPalem je taky nesmysl, provizi platí prodejce, ne kupující a navíc je to ze všech způsobů platby do zahraničí rozhodně nejbezpečnější.

"Jinak to s PayPalem je taky nesmysl, provizi platí prodejce, ne kupující " - tomu snad ani sám nevěřiš... opravdu, ale opravdu myslíš, že to zaplatí za tebe prodejce? Jen tak pro nic za nic? Nebude to spíše tak, že prodejce si to naúčtuje do ceny zboží a ty to pak zaplatíš?

Máš v tom trochu zmaťoura (jako ostatně ve všem). Provizi platí opravdu prodejce a jestli si to započítá do marže, resp. technicky přesně jestli si provizi PayPalu odečte z marže, je čistě jeho věc. Že započítá je vcelku logické, ale tak jako tak, smlouvu na služby (a provizi) má PayPal s prodejcem.

Může a nemusí. Není to zase tolik, aby nutně musel celou provizi PayPalu připočíst k ceně. Zvlášt vzhledem ke konkurenci. Většina obchodníků ti u nás taky nepřipočítává k ceně provizi za platbu kartou.

Tak ted jsi mne malem rozesmal.

A čemu se směješ? Vlastní hlouposti? Nebo snad chceš tvrdit, že když platíš kartou (PayPal, PaySec nebo jak se ty všechny platební služby jmenují) platíš víc než když platíš hotově?

To jsem rád, že se bavíš, bohužel se ale směješ vlastní hlouposti...

Což ovšem netuší...

Netuší, ale myslí si, že to umínusuje :D

Pravda, já nakupuji na Ali už asi rok k velké spokojenosti, jen jednou jsem reklamoval zboží a peníze vrátili.

Ahoj,mohl bych tě poprosit o tadu,jak jsi reklamoval na Alliexpresu?Mě se ted stalo,že mi poslali něco jiného,než jsem objednal a nevím jak mám postupovat.Díky za radu.

Aliexpres je banda podvodníků v okamžiku kdy není něco doručeno a otevře se spor a žádáš o vrácení tedy refundaci peněz, hned ti zablokoji účet. Ani ti nic nedají vědět, toto jsem vyzkoušel hned dvakrát osobně. Dvakrát jsem účet zřídil a při každé reklamaci stejný postup. Po zablokování si můžeš stěžovat tam max na lampárně.