» Poradna » Windows (a jiné OS)

Reinstalace Windows

Na novém PC mám předinstalovaný OS Win10 Home. Potřebuji provést reinstalaci na Win7 Pro (licenci mám). Nedaří se, objevuje se nějaké hlášení o "digitálním podpisu" ????. Prý nepomůže ani zformátování disku. Co s tím ?????

Odpovědi na otázku

Pomohlo by cokoliv, pokud by "otazníky" byly pouze v jediném exempláři a smajlíky neexistovaly. A pak samozřejmě alespoň 20 minut na G. - téma instalace OS.

Vaše rada je fakt k ničemu. Přeložím ji do normálního jazyka, ať je to vidět."Pokud na světě existuje jen jeden otazník a neexistuje smajlík (kontradikce, smajlík je obsažen v otázce - pozn. Bzuci), pak by vám pomohlo cokoli (tedy i nic - pozn. Bzuci)."Jenže ono existuje více otazníků, a smajlíky už taky někdo vymyslel, takže vaše rada je irelevantní. Tyhle věci byste věděl, kdybyste se zamyslel - více než jeden otazník najdete pravděpodobně už na vaší klávesnici.Vždyť to ani nedává smysl, co píšete.

Tak to zkus jen vypnout restart PC a spustit tu instalaci Win.7 http://www.it-forum.cz/viewtopic.php

zkusil jsem i tuto variantu, instalace proběhne a na závěr je chybové hlášení + dovětek, že instalaci nelze provést

Pokoušíš se instalovat W7 na PC s UEFI biosem.Windows 7- selhání iniciačního procesuhttps://www.youtube.com/watchPokoušíš se instalovat W7 na PC s UEFI biosem. Pouze stručně - je třeba buďto: 1. Upravit instalačku takto https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi... (pokud už máš bootovací flešku hotovou, stačí provést body 7 a 8) a disk (pokud není) převést z MBR na GPT. 2. Nebo přepnout bios na Legacy. V tom případě instalačku upravovat nemusíš. (disk musí být MBR, pokud není, tak převést). Při nedodržení těchto podmínek instalace W7 selže - ale to už jsi zjistil sámhttp://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/2...

Tak asi bude treba nastavit v biosu,setup bud AHCI nebo IDE zalezi co tam ted mas.

<ot> proč si lid pořízují PRO verze OS, když nezvládnou ani instalaci

smysl tohoto webu je poradit, ne kritizovat. To umí téměř každý bl..PC má být začleněno do sítě a tam je třeba verze PROnicméně rada od Vás chybí ...

PRO je označení sady featur, které konkrétní verze umí.S inteligencí nebo schopnostmi obsluhy to nemá nic společného. Stejně tak jako instalující osoba obecně nemá nic společného s uživatelem.

Nehledáš. Postup instalace OS WNT 6. řady do čistého SSD krok-za-krokem najdeš ve FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpPokud to nezvládneš:svěř to odborníkovi. Není to práce pro začátečníky.

A jaký pak to je PC? Aby tam ta win7 vůbec šla.

Opět další pako, co neumí srozumitelně naspat dotaz.. 1. O jaké PC přesně jde..??? Konfigurace HW..??? Procesor Kaby Lake..???2. Kdy se objevuje ta stupidní hláška o digitálním podpisu..???3. MS nedávno oznámil, že Win 7 nebudou mít podporu na platformě Kaby Lake Podpora Win 7 jede stále jen na starších platformách a poslední z nich je Skylake.. Instalace Win 7:Win 7 - schéma disku MBR, Bios - Legacy a s vypnutým Secure Boot *Platforma Skylake - do instalačky Win 7 je nutné integrovat ovladače USB 3.0

* Platforma Skylake - je mozne aj pouzit DVD mechaniku (internu na SATA) a PS/2 mysa.

To ano, ovšem když máš klávesnici a myš usb..???Přeci kvůli instalaci z DVD nebudu kupovat posranou klávesnici a myš s připojením PS/2..

lepší je být hloupý pako, než nezdvořilý inteligent. Je mi tě líto ....

To bylo na mě..???Tak fajn, polib si pr.del..

Neuvideol si HW zostavu, takze mozeme iba hadat.Ja hadam, ze sa jedna o nastavenie Boot.Skus vypnut boot systemom UEFI a prepni ho na Legacy , resp. vypni UEFI boot.

1. co to je za PC ? HW konfigurace 2. máte správně nastaven BIOS /UEFI pro Win 7 ?- to co kde se nastavuje záleží na bodu 1.3. používáte správné instalační médium ? originál DVD (vypálené ISO) nebo korektně vyrobený USB disk4. nemá Váš PC nepodporovaný CPU (čipset)

Na otázku neodpovídejte, protože je stále bez reakce tazatele, takže je zcela jasné, že je vytvořená systémem Živě, aby zde stoupla návštěvnost.