Redukce VGA - HDMI

Ahoj,Chtěl bych si pořídit tuto kartu https://www.mironet.cz/avermedia-live-gamer-hd-l... . Ale nemám v monitoru HDMI. Jen VGA (které nepoužívám, protože to nepodporuje moje grafická karta) a DVI - Monitor BenQ GL2450. Můj dotaz zní. Bude karta fungovat, když jí z monitoru připojím tímto http://www.ebay.com/itm/6ft-1080P-HDMI-to-15-... ? (tento druh, kupoval bych nejspíše odjinud)Případně, jak jinak to lze řešit (kromě koupě nového monitoru )díky všem za reakci a tipy.

Odpovědi na otázku

namísto převodníku digitálního signálu na analogový si pořiď obyčejnou redukci hdmi dvi ve formě např. kabelu.

Podle mne je ten kabel nesmysl. HDMI primo neobsahuje analog, takze potrebujes prevodnik (a na tom kabelu neni misto kam by se vesel).Aktivni redukce HDMI->VGA te prijde pomalu na totez co novy monitor.Na druhou stranu z HDMI jde pasivne udelat single-link DVI (a ta karta pozere DVI jak vstup, tak vystup).Takze HDMI/DVI(-D) vystup s grafiky do tyhle karty a DVI (pres redukci HDMI-DVI) vystup do monitoru.

Chápu co tím myslíš, ale úplně nevím jak to provést. Na monitoru mám 2 konektory - DVI a VGA. Na grafice mám DVI a HDMI. A na kartu potřebuju HDMI z grafiky a HDMI z monitoru (z monitoru mám DVI zapojený do grafiky, takže je volný jen VGA a vyměnit kabely nejde, protože na grafice VGA není).

A co napsat, o ce se vlastně pokoušíš? Přijde mi, že v tom máš dost guláš. Proč bys ten monitor připojoval dvakrát?

z článků a videí o kartě jsem pochopil, že musí být zapojená do monitoru.

HDMI kabelem připojíš grafiku s HDMI vstupem na kartě a HDMI-DVI kabelem připojíš HDMI výstup karty s DVI na monitoru. Nic víc.

jsem úplně dutej, což už jste asi dávno pochopili. Znamená to teda, že nemusím mít propojenej monitor s grafickou kartou?Když to shrnu. DVI-HDMI z monitoru do karty, HDMI-HDMI z karty do grafiky, a to je vše?

Přesně tak. Ta karta je mezi grafikou a LCD. Obraz jde přes ní (karta je průchozí) a je v ní zaznamenáván. Kabel HDMI-DVI stojí cca stovku, tedy jako obyčejný DVI nebo HDMI kabel. Jediné, na co si dej pozor, je, abys neprohodil vstup a výstup na střihové kartě. 1. - HDMI výstup na grafice2. - HDMI kabel3. - HDMI IN (vstup) na kartě 4. - HDMI OUT (výstup)5. - HDMI-DVI kabel6. - DVI vstup na monitoru

Ok, díky moc za radu a neuvěřitelnou trpělivost! Moc si toho vážím

Ano.Obraz z grafiky jde kabelem do karty. Z karty pak do monitoru. Je to jen o kabeláži. Potřebuješ kabel HDMI-HDMI pro spojení VGA a karty. Pak potřebuješ kabel HDMI-DVI pro spojení karty s monitorem. To je vše. ☺

Jen doplňuji, že tím "VGA" myslíš grafiku, ne VGA na monitoru. Aby v tom neměl bordel. VGA na monitoru nemusí vůbec nikam připojovat.

Karta má povinne zapnuté HDCP pre HDMI. Podporuje DVI tú ochranu HDCP?Pokiaľ nepodporuje, na obrazovke record software mu môže vyhodiť: This content requires HDCP for playback.

Výrobce s DVI počítá:http://www.avermedia.com/cz/gaming/product/game_ca... Dokonce může být i na vstupu (pokud by měl na grafice jen DVI) také přes HDMI-DVI kabel.

Cca před půl rokem jsem propojil PC s HDMI a monitor s VGA tímtohttps://www.czc.cz/premiumcord-prevodnik-hdm... Funguje, vyzkoušeno.

Dotaz je již vyřešen a VGA vůbec zapojovat nepotřebuje.Jinak ano, pokud je nutné dostat z čistě digitálního výstupu (HDMI, DVI-D, DP) analog (VGA), tak je nutné použít nějaký takovýto převodník (HDMI>VGA, DP>VGA, DVI>VGA).Pokud je na grafice DVI-I, stačí obyčejný redukce DVI>VGA za pár korun, protože tam analogový signál na rozdíl od pouze digitálního DVI-D ještě je. Ale to už se aktuálních grafik (RX 400 a GTX 1000) netýká.

http://store.hp.com/UKStore/Merch/Product.aspxTychto mam par na firme a funguju spolahlivo.

dúfam, že ste si s týmto robili len srandu...bohate stačí toto http://www.ebay.com/itm/Black-1080P-HDMI-Male...

Nerobil som si srandu. Na firmu radsej objednam nieco, co ma aspon aku taku zaruku, ze to bude fungovat.Nechapem, preco by som si mal robit srandu.Mam ich na firme asi 5ks a kazda funguje bez problemov.Mozes si kupit na ebay za zlomok ceny hocico, ale kvalita vacsinou prinalezi cene.

Ja mám týchto redukcií z ebay doma 10 a ďalšie 3 redukcie majú známi doma za počítačom. Vy si myslíte, že medzi Vami ponúkanom redukciou za 40libier a mnou ponúkanou za 3€ je nejaký rozdiel? Veď sa preberte človeče. Na firmu si objednávajte čo chcete, keď to má firma z čoho zaplatiť a Vy si máte čo odpísať. Ale určite neradím človeku čo si kúpil kartu na strih videí za 82€ redukciu VGA-DVI v tej istej hodnote, keď sa dá kúpiť úplne to isté 20x lacnejšie. Toto je poradňa, kde sa majú problémy riešiť rozumne...

Rozumne, uricte. Ja nepoznam tie tvoje 3 dolarove redukcie. Poznam vsak tie super drahe od HP a viem, ze funguju, preto som ich doporucil.Osobne tiez pouzivam lacne veci z Ebay. Konkretne takuto redukciu vsak nie.Ak je to pre teba nepochopitelne, tak v tom pripade som skoncil na tuto tematiku.Ahoj

Ty potrebuješ toto :https://www.alza.cz/axagon-rvh-vg2-hdmi-vga-d... daj pozor na to , že redukcia HDMI-VGA , nie to iste ako VGA-HDMI , ale sú aj obojsmerné.

Boha jeho. Proč stále odpovídají další a další tataři, kteří četli jen titulek a hází sem zcela zbytečné převodníky HDMI-VGA? Nic takového nepotřebuje! Dotaz je již vyřešen, plánoval nesmyslné zapojení a VGA vůbec zapojovat nepotřebuje.